Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розрахунки норм і нормативних обігових коштів

Розрахунки норм і нормативних обігових коштів

Назва:
Розрахунки норм і нормативних обігових коштів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Розрахунки норм і нормативних обігових коштів
1. Сутність, склад і структура обігових коштів.
Для організації господарчої діяльності кожне підприємство повинно мати не тільки основні виробничі фонди, але також мати в наявності оборотні фонди.
На відміну від основних виробничих фондів, оборотні фонди беруть участь тільки в одному циклі виробництва, втрачають натуральну форму і цілком переносять свою вартість на знову створений продукт.
Обігові кошти постійно беруть участь у забезпеченні процесу виробництва і реалізації продукції, одночасно знаходяться на всіх стадіях кругообігу коштів. Переходячи з грошової форми вартості в товарну, потім у виробничу, товарну і знову в грошову – обігові кошти забезпечують безперебійну роботу підприємства. Таким чином, сферу виробництва обслуговують оборотні виробничі фонди, а процес реалізації продукції – фонди обертання.
До виробничих фондів відносяться: сировина, основні і допоміжні матеріали, напівфабрикати, паливо, тара, запасні частини для ремонтів, МШП, незавершене виробництво, напівфабрикати власного виробництва, витрати майбутніх періодів.
Фонди обертання являють собою ту частину обігових коштів, що складається з залишків готової продукції на складі підприємства, товарів відвантажених, але не оплачених покупцями, залишків коштів підприємства на розрахунковому рахунку в банку, касі, у розрахунках і дебіторській, а також вкладені в короткострокові цінні папери
. Таким чином, обігові кошти - це кошти, авансовані в оборотні виробничі фонди і фонди обертання для забезпечення безперервного процесу виробництва і реалізації продукції
Наявність товарно - грошових відносин, ринкові засади господарювання зумовлюють постійне перетворення вироблених товарів у гроші. Тому поряд із виробничими (основними та оборотними) засобами кожне підприємство для підтримання безперервності процесу відтворення повинне завжди мати певні запаси готових виробів власного виробництва, а якщо підприємство провадить торговельні операції, то й запаси покупних товарів на своїх складах, а також вкладати певну суму коштів у розрахунки, головним чином у відвантаженні(відпущені) товари, наданні послуги, здані роботи до моменту їх оплати покупцями. Ці кошти функціонують у сфері обігу, тому називаються засобами обігу.
Найважливішим принципом організації оборотних коштів підприємств будь-якої галузі народного господарства є їх поділ на власні і позикові.
Потреба підприємства у власних оборотних коштах визначається у процесі нормування, тобто це визначається нормативу власних оборотних коштів як їхнього планового розміру.
Власні оборотні кошти призначенні для покриття лише мінімальних запасів товарно-мінімальних цінностей. Але як зазначалось, потреба підприємства у коштах для створення запасів протягом року неоднакова навіть у підприємств із несезонним характером виробництва, не кажучи вже про сезонні підприємства. Тому багато підприємств залучає до свого господарського обігу позикові оборотні кошти у вигляді банківських кредитів. До позикових фінансових ресурсів, які використовують для створення фонду оборотних коштів, належать також усі види кредиторської заборгованості. Оборотні кошти підприємств, створенні за рахунок усіх джерел, поділяються на нормовані і ненормовані. До нормованих коштів належать кошти, які формують:
- виробничі запаси (тобто запаси сировини, основних і допоміжних матеріалів, покупних комплектуючих виробів, палива, тари).
- запаси малоцінних і швидкозношуваних предметів та інструменту (крім тих, які, згідно із стандартами бухгалтерського обігу, віднесені до інших необоротних активів);
- запаси незавершеного виробництва;
- запаси готової продукції і товарів.
Оборотні кошти у відвантажених товарах, виконаних роботах і наданих послугах, строк сплати яких не настав і не оплачених у строк, і розрахункам з дебіторами за одержаними векселями та з інших розрахунків, а також у залишків коштів на банківських рахунках, у класі –не нормуються. Вважається, що розмір вкладень оборотних коштів у ненормовані активи залежать від багатьох чинників, які важко піддаються плануванню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розрахунки норм і нормативних обігових коштів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок