Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інфраструктура та економічне зростання: аспект федералізму

Інфраструктура та економічне зростання: аспект федералізму

Назва:
Інфраструктура та економічне зростання: аспект федералізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,14 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 330.35:323.172
Ципліцька О.О., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Інфраструктура та економічне зростання: аспект федералізму
Стаття присвячена переосмисленню ролі федералізму в економічному зростанні та розвитку в країнах з перехідною економікою. Ми вважаємо, що тенденція децентралізації в транзитивних країнах досить об'єктивна. Тип федералізму визначає рівень автономії місцевих урядів, які можуть краще забезпечувати суспільні товари та послуги. В цій роботі ми намагаємося визначити, чи існує вппив рівня федералізації на економічне зростання, використовуючи теоретичні розробки та порівняльний статистичний анаїіз.
The article is devoted to rethinking the role of federalism in economic growth and development in transition countries. We elucidate that the decentralization tendency in transition countries is rather objective. The type of federalism defines the level of autonomy of local governments, which can better provide social services and goods. In this work we are trying to find out whether the influence of federalization level on economic growth exists using former theoretical foundations and comparative statistical analysis.Досвід "переходу" до ринкової економіки нараховує вже більш ніж десять років. Деякі країни, наприклад, Польща, Угорщина. Чехія, Словенія, досягли значних зрушень в економічному зростанні, деякі лише виходять з кризи (країни СНД). Така відмінність у результатах трансформації може бути пояснена тим, що фактори росту неоднаково впливають на економічну ситуацію країн.
Фактори досліджувались, головним чином, для умов розвинутих економік (Solow, 1956; Mankiw, Romer, Weil, 1992; Lucas, 1998; de Soto, 1995; Singer, 1964). їх традиційне коло включає: лібералізацію та інституціональне забезпечення економіки, технічний прогрес, інвестиції, людський капітал, продуктивність промислового та сільськогосподарського виробництва. Механізми впливу даних факторів розглядалися в контексті функціонування ринкової економіки. Щодо специфіки країн з перехідною економікою, то таких досліджень зроблено менше (Castanheira, Popov, 2000). Трансформація пострадянських країн торкається практично всіх аспектів життєдіяльності. Серед них важливу роль відіграють інституціональні зміни, які певним чином обумовлюють економічне зростання (Stiglitz, 1998).
Не зменшуючи важливість інших аспектів ін- ституційного розвитку, звернемо увагу на проблеми федералізму (п. 1). Економічна історія свідчить, що за різного ступеня федералізму спостерігався неоднаковий економічний розвиток. Порівняння ступеня фіскального федералізму у високорозвине- них країнах, серед яких є як унітарні, так і федеративні держави, із країнами з низьким рівнем розвитку привело економістів до думки, що децентралізація та економічне зростання позитивно зв'язані (Robalino, Picazo, Voetberg, 2000; Guild, 1998, Huthcr, Shah, 1996; Janine Aran. 2000; Joseph Stiglitz, 1998; Adam Przevorski and Fernanco Limongi, 1993).
Деякі автори спростовують чи зменшують роль даного фактора на економічне зростання (Zang, Zou, 1998; Вагто, 1997). Інші доходять висновку, що федералізм є лише наслідком економічного зростання (Bahl. Johannes, 1992).
Беручи до уваги таку теоретичну невизначеність, ми збираємося встановити в дано.му дослідженні, чи існує зазначений вплив. Для цієї мети ми використаємо систематизацію теоретичних робіт з цієї проблематики та емпіричну перевірку гіпотези про вплив федералізації на економічне зростання в країнах з перехідною економікою. Наявний досвід стосується лише країн розвинутих та тих. іип позвиваються. Лог.під.мсення гіпотези дозволить, на нашу думку, розширити та поглибити розуміння саме перехідних процесів та створить передумови для формування політики розподіту влади між субнаціональними та центральним урядами. Такий досвід стане корисним для України, оскільки існуючий ступінь федералізму ("обмежений" федералізм) не в змозі ефективно вирішити проблеми забезпечення потреб населення (це показали результати дослідження Центру соціального та економічного розвитку міст Українського Причорномор'я).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Інфраструктура та економічне зростання: аспект федералізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок