Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ПРИРОДА КОНКУРЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПРОЯВІВ У СФЕРІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

ПРИРОДА КОНКУРЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПРОЯВІВ У СФЕРІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ПРИРОДА КОНКУРЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПРОЯВІВ У СФЕРІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК: 339.137 ДИБАЧ І.Л.
Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, м. Миколаїв
ПРИРОДА КОНКУРЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПРОЯВІВ У СФЕРІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Проаналізовано різні підходи до визначення терміну "конкуренція", доведено, що конкуренцію слід розглядати з точки зору трьох її найважливіших іпостасей: функціональна умова розвитку соціально-ринкового господарства, змагання суб'єктів ринку за найбільш вигідні умови виробництва і продажу продукції та елемент зовнішнього оточення підприємства. Запропоновано розглядати конкурентоспроможність підприємства як взаємозв'язок таких елементів: конкурентоспроможність підприємства, конкурентоспроможність продукції та конкурентоспроможність маркетингу.
Different approaches to defining the "competition" are analyzed. It is proved that competition it to be considered in the three aspects: as a functional condition of the so- cially-market economy development, as a market way to became the most advantageous producer and seller \, and as an element of external environments of enterprise. It is offered to consider the competitiveness of enterprise as a relationship of such elements: competitiveness of enterprise, competitiveness of products\ and marketing competitiveness.АКСІОМОЮ ВИГЛЯДАЄ твердження, що будь які зусилля з боку менеджменту підприємства (враховуючи, безумовно, і малі) мають призводити до покращання його конкурентної спроможності. Водночас маємо відзначити, що як в науковому співтоваристві, так і серед бізнесменів-практиків, і дотепер точаться дискусії з приводу сутності конкуренції. В цьому немає нічого надзвичайного, оскільки точне розуміння цієї економічної категорії, вимірювання її поточного та потенційного стану - одна з головних передумов формування раціональної стратегії підприємства.
Теоретичним основам та принципам конкуренції присвячені праці таких відомих економістів, як Ф. Котлер, Й. Шумпетер, М. Портер, Г. Азоєв, Р. Фатхутдінов, А. Юданов та інш. Серед вітчизняних науковців значний вклад у дослідження феномена конкуренції внесли Л. Дайненко, І. Должанський, Т. Загорна, В. Рибінцева, Є. Песоцька тощо. Проблемами конкурентоспроможності невеликих підприємств опікуються такі науковці, як З. Варналій, О. Денега, В. Лібернікель, М. Журавльова, В. Парсяк та інші.
Незважаючи на увагу науковців до питань конкуренції та конкурентоспроможності, є ряд проблем, які залишаються предметом дискусій і обговорень вчених-економістів. Так, наприклад, більшість дослідників намагаються дати єдине визначення поняттю "конкуренція", забуваючи про те, що воно багатогранне, і його важко охопити яким-небудь універсальним визначенням. Ототожнення конкурентоспроможності під-приємства з конкурентоспроможністю товару, яка, в свою чергу, зводиться до якості продукції, викликає сумніви, особливо по відношенню до невеликих
підприємств.
Головна мета статті полягає у виділенні основних компонент конкуренції в сфері малого підприємництва на сучасному етапі розвитку ринкових відносин та розв'язання суперечності між термінами "конкурентоспроможність підприємства" та "конкурентоспроможність продукції".
Свій початок обговорення цієї проблематики бере від А. Сміта [9, с. 13], який побачив у конкуренції суперництво, що підвищує ціни (при скороченні пропозиції) і знижує ціни (при надлишку пропозиції). Визначив, що головний принцип конкуренції - це принцип "невидимої руки", яка, смикаючи за потрібні ниточки, витісняє з ринку фірми, зайняті виробництвом непотрібної продукції. Довів, що конкуренція об'єктивно врівноважує галузеву норму прибутку, призводить до оптимального розподілу ресурсів між галузями. Визначив основні умови конкуренції, що включають наявність великої кількості продавців і покупців, і на останку розробив модель посилення й розвитку конкуренції, довів, що в умовах ринкових відносин можливе максимальне задоволення потреб споживачів і найкраще використання ресурсів у масштабі суспільства в цілому.
З того часу науковці приділяли немало уваги конкуренції та робили свій внесок у дослідження цього феномена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРИРОДА КОНКУРЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПРОЯВІВ У СФЕРІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок