Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Новітні технології економічного аналізу. Модель життєвого циклу отримання доходів, навчання і споживання

Новітні технології економічного аналізу. Модель життєвого циклу отримання доходів, навчання і споживання

Назва:
Новітні технології економічного аналізу. Модель життєвого циклу отримання доходів, навчання і споживання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Новітні технології економічного аналізу. Модель життєвого циклу отримання доходів, навчання і споживання
Першим економістом, який спробував реально моделювати життєвий цикл отримання доходів був Йорам Бен-Порет. Результати таких досліджень він виклав у статті "Виробництво людського капіталу і життєвий цикл одержання доходів" (1967). А Дж.-Дж. Хекмен домігся зіставлення різних результатів у динаміці, значно наблизивши модель до реалій господарського життя на відміну від спроб моделювання пропозиції праці з боку людського Капіталу.
У праці "Модель життєвого циклу одержання доходів" (надрукована в "Журналі політичної економії", 1976), Хекмен розвинув модель життєвого циклу пропозиції праці, одержання доходів, споживання і неринкової вигоди від освіти. Запропонована ним принципова схема дала змогу дослідити зміни у поведінці громадян протягом їхнього життєвого циклу залежно від початкового запасу людського капіталу і фінансового багатства, ринкової відсоткової ставки, ставок податків та спроможності індивіда. Такий підхід сприяв створенню багатоіндикаторної моделі, параметри якої досить просто оцінюються, допускаючи перехресне використання емпіричних даних з різних сфер.
Перехресний підхід Хекмен проілюстрував у праці "Оцінка функцій пропозиції праці" (спільно з О. Ешенфелтером, 1973). У ній, використавши "Огляд економічних можливостей" за 1967 p., оцінювалася кількість робочого часу для 3203 чоловіків — глав сімей. Виведене вченими рівняння пов'язує відмінності в годинах роботи з відмінностями у заробітній платі та інших доходах і з багатьма персональними характеристиками. Оцінена у середній кількості робочого часу і середній зарплаті компенсаційна еластичність дорівнює 0,12, а дохідний член — 0,27, що означає загальну еластичність — 0,15. Щодо незаміжніх жінок отримані зовсім інші результати. Наприклад, у статті "Передбачення цін, ринкова зарплата і пропозиція праці" ("Економетрика", 1974) Хекмен використав перехресні дані для 2100 білих заміжніх жінок (на основі "Огляду економічних можливостей" за 1967), щоб визначити функцію пропозиції праці, яка дозволяє неучасть на ринку праці, і виявив позитивний ефект заміщення зарплати.
Хекмен Джеймс-Джозеф народився у 1944 р. в м. Чикаго. У 1965 р. закінчив коледж в Колорадо, одержавши диплом бакалавра з математики. Потім навчався на економічному факультеті Прінстонського університету. У1968 р. йому присвоїли магістерську ступінь, а через три роки він успішно захистив докторську дисертацію. 31971 р. — науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень США (в перервою протягом 1985—1987). Свою дослідницьку діяльність поєднує з викладацькою роботою. У 1970 р. починав асистентом професора в Колумбійському університеті. Потім у Чиказькому університеті впродовж 1973—1977 рр. був ад'юнкт-професором, згодом — професором економіки. Одночасно є директором Соціальної програми оцінки цінностей в Школі суспільної політики імені Харріса при цьому ж університеті.
Автор праць "Широкий аналіз даних ринку праці" (у співавторстві, 1985), "Прочитані лекції на широкому аналізі даних" (1997), "Продуктивність стандартів в урядовій бюрократії" (2000).
Член Національної академії наук США, Американських економетричного товариства та академії мистецтв і наук, почесний магістр Йєльського університету, входить до багатьох професійних та громадських організацій, є редактором і членом редколегій різних наукових журналів. Нагороджений Американською економічною асоціацією медаллю імені Дж.-Б. Клерка. Лауреат Нобелівсько! премії (2000).
Реалізована Дж.-Дж. Хекменом методика дала змогу зробити важливі узагальнення, які згодом стали основою наукового досягнення Нобелівського лауреата. Вчений досліджував базову модель домогосподарства з одним робітником, взявши до уваги принципове аналітичне передбачення (як і Й. Бен-Порет), що людський капітал функціонує на основі нейтрального внутрішнього технічного прогресу з часом як аргументом; що людський капітал втілений у громадянах і є продуктивним як у ринковому сенсі, так і у виробництві самого себе (за умови, якщо він використовується індивідом в особистий час).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Новітні технології економічного аналізу. Модель життєвого циклу отримання доходів, навчання і споживання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок