Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний ризик

Економічний ризик

Назва:
Економічний ризик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
з дисципліни: „Економічний ризик”


Зміст


1. Рейтинги надійності
Рейтинги надійності широко використовуються в світовій практиці при оцінці ризику. Так, наприклад, використовуються рейтинги надійності емітентів.
Для орієнтації масового інвестора в море облігацій, що випускаються різними корпораціями, великі брокерські фірми публікують рейтинги бонів (цінні папери, що засвідчують внесок на тривалий термін). Усі емітенти розбиваються на 9 класів: Aaa, Aa, A, Baa, Ba, B, Caa, Ca, C. Бони, при-належні до класу Aaa, оцінюються як абсолютно надійні, бони, приналежні до класу С, - як ті, що не мають абсолютно ніяких перспектив.
Інші класи мають проміжну надійність. Починаючи з рівня В бони вважаються спекулятивними і негідними для довгострокових інвестицій.
Банки при оцінці фінансового становища та надійності клієнтів використовують рейтинги надійності клієнтів банку:
Клієнти найвищої якості. Мають допуск до альтернативного фінансового забезпечення практично при будь-яких економічних умовах. Грошовий потік стабільний. ”Леверидж ” надає значний захист активів.
Клієнти високої якості. Доступ на альтернативні фінансові ринки лише злегка більш обмежений, чим у клієнтів 1-го класу. Грошовий потік і покриття відсотків значні у відношенні до зобов'язань і витрат на відсотки.
Клієнти якості, вищої за середню. Доступ на альтернативні фінансові ринки може бути обмежений у періоди економічної нестабільності. Грошовий потік і покриття відсотків значні, але можуть бути знижені в періоди економічного спаду.
Клієнти середньої якості. Доступ до альтернативних фінансових ринків можливий тільки в сприятливі економічні періоди. Грошовий потік і покриття відсотків адекватні. Захист активів і доходів може бути ослаблений в період економічного спаду.
Клієнти нижче середнього рівня. Доступ до альтернативних фінансових ринків обмежений навіть при сприятливих економічних умовах. Грошовий потік і границі покриття в цілому прийнятні, але піддані значним коливанням, що може обмежити можливості обслуговування боргу.
Клієнти з підвищеним елементом кредиту. Грошовий потік, покриття відсотків і захист активів обмежений.
Клієнти з поганою якістю кредиту.
Рейтинги надійності використовуються навіть при оцінці керівництва фірми по таким якостям:
1) освіченість;
2) завзятість у роботі;
3) компетентність;
4) заповзятливість;
5) здатність працювати в команді;
6) пунктуальність;
7) ефективність;
8) надійність;
9) гумор;
10) людяність.
2. Показники якості боргових обов’язків
Великий вплив на оборотність капіталу, вкладеного в оборотні активи, а отже, і на фінансовий стан підприємства, рівень ризикованості робить збільшення або зменшення дебіторської заборгованості.
Різке збільшення дебіторської заборгованості і її частки в оборотних активах може свідчити про необачну кредитну політику підприємства стосовно покупців, або про збільшення обсягу продажів, або неплатоспроможність і банкрутство частини покупців. Скорочення дебіторської заборгованості оцінюється позитивно, якщо це відбувається за рахунок скорочення періоду її погашення. Якщо ж дебіторська заборгованість зменшується в зв'язку зі зменшенням відвантаження продукції, то це свідчить про зниження ділової активності підприємства.
Отже, ріст дебіторської заборгованості не завжди оцінюється негативно, а зниження — позитивно. Необхідно розрізняти нормальну і прострочену заборгованість. Наявність останньої створює фінансові утруднення, тому що підприємство буде почувати недолік фінансових ресурсів для придбання виробничих запасів, виплати заробітної плати й ін. Крім того, заморожування засобів у дебіторській заборгованості приводить до уповільнення оборотності капіталу. Прострочена дебіторська заборгованість означає також ріст ризику непогашення боргів і зменшення прибутку. Тому кожне підприємство зацікавлене в скороченні термінів погашення належних йому платежів.
Прискорити платежі можна шляхом удосконалювання розрахунків, своєчасного оформлення розрахункових документів, попередньої оплати, застосування вексельної форми розрахунків і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економічний ризик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок