Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка грошових потоків щодо проекту

Оцінка грошових потоків щодо проекту

Назва:
Оцінка грошових потоків щодо проекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
На тему:
Оцінка власних джерел фінансування та можливостей залучення ресурсів для інвестування


Капітал — одне з основних понять фінансового менеджменту, яке виражає загальну величину коштів у грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, укладених в активи (майно) підприємства. З позиції корпоративних фінансів капітал виражає грошові (фінансові) відносини, що виникають між підприємством та іншими суб’єктами господарювання з приводу його формування й використання. Такі грошові відносини встановлюються між підприємством як юридичною особою і її акціонерами (інвесторами), кредиторами, постачальниками, покупцями продукції (послуг) і державою (сплата податків і зборів у бюджетну систему).
Унаслідок укладення капіталу формується основний і оборотний капітал. У процесі функціонування основний капітал набирає форми необоротних активів, а оборотний — оборотних.
Визначимо певні характерні ознаки капіталу. Капітал — це багатство, що використовується для його власного збільшення (самозростання). Тільки інвестування капіталу у виробничо-тор-говельний процес формує прибуток підприємця. У економічній теорії виділяють чотири фактори виробництва: капітал, землю, робочу силу й менеджмент (управління виробництвом).
За формою вкладення розрізнюють підприємницький і позичковий капітал. Підприємницький авансується в реальні (капіталь-ні), нематеріальні й фінансові активи підприємства для отримання прибутку й прав на управління ним. Позичковий капітал — це грошовий капітал, наданий у кредит на умовах поворотності, платності, строковості й забезпеченості заставою. На відміну від підприємницького, позичковий капітал не вкладається в підприємство, а передається кредитором (банком) позичальнику в тимчасове користування для отримання процента. Позичковий капітал на кредитному ринку є товаром, ціною якого є процент. Кредит, узятий під низький процент, — це «дешеві гроші»; під високий — «дорогі гроші». Кредит, отриманий на термін до 15 днів, — це «короткі гроші» Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. — М.: Финансы и статистика, 2000. — С.66.. Ціна капіталу показує, скільки потрібно заплатити (віддати грошових коштів) за залучення певної суми.
Ціна власного капіталу — сума дивідендів за акціями для акціонерного капіталу або прибутку, виплаченого за пайовими внес-ками, і пов’язаних з ними витрат.
Ціна позичкового капіталу — сума процентів, сплачених за кредит або облігаційну позику, і пов’язаних з ними витрат. Ціна залученого капіталу — це вартість кредиторської заборгованості. Вона представляє суму штрафних санкцій за кредиторську заборгованість, не погашену в термін не більше трьох місяців від моменту виникнення або в термін, визначений договором (контрактом). Отже, капітал виражає джерела коштів підприємства (па-сиви балансу), що приносять дохід.
Капітал є основним джерелом формування добробуту його власників у поточному й майбутньому періодах. Він виступає головним мірилом ринкової вартості підприємства передусім власний капітал, що визначає обсяг його чистих активів. Разом з тим, обсяг власного капіталу, що використовується, характеризує й параметри залучення позикового капіталу, здатного приносити додатковий прибуток.
Динаміка капіталу є важливим фактором ефективності виробничо-комерційної діяльності підприємства. Здатність власного ка-піталу до самозростання характеризує прийнятний рівень форму-вання чистого (нерозподіленого) прибутку підприємства, його здат-ність підтримувати фінансову рівновагу за рахунок власних джерел. Зниження питомої ваги власного капіталу в його загальному обсязі свідчить про втрату фінансової незалежності корпорації від зовнішніх джерел фінансування (позикових і залучених коштів).
Капітал класифікується за різними ознаками.
За належністю підприємству виокремлюють власний і позичковий капітал. Власний капітал належить йому по праву власності й використовується для формування значної частини активів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Оцінка грошових потоків щодо проекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок