Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Податкова система у економіці країни. і таблиці

Податкова система у економіці країни. і таблиці

Назва:
Податкова система у економіці країни. і таблиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Податкова система у економіці країни. Реферат і таблиці.


Найгострішою проблемою для економіки є реформування існуючої податкової системи, на-дання їй нормальної, цивілізованої якості.
Реформування податкової політики необхідно провади-ти шляхом послаблення податкового тиску щодо тих, хто платить податки і інвестує кошти у виробництво. Для цього необхідно насамперед знизити кількість податків, тому що наше податкове законодавство цим переобтяжене. 3 дру-гого боку — необхідно полегшити податковий тиск.
Було б краще, якби прибутком вважалася та частина коштів, яка залишається після вирахування витрат ви-робництва та витрат на впровадження новітніх технологій і обладнання, що неможливе без використання кредитів, а тому в ці витрати необхідно зараховувати відсотки за кре-дит та поповнення обігових коштів. Не можна забувати, що протягом десятків років не реформувались і амортизаційні відрахування на оновлення обладнання, що конче потрібно. Тому прибуток для оподаткування повинен бути "чистим", без зазначених витрат.
Виходячи з цього, можна ;сказати, що податкова система" повинна забезпечити оптимізацію розподілу і перерозподілу національного доходу.
Граничний рівень перерозподілу валового внутріш-нього продукту через зведений бюджет України, вклю-чаючи відрахування до пенсійного фонду, не повинен перевищувати 40—45 %, що визначається Постановою Верховної Ради України "Про основні положення податкової політики в Україні" від 04.12.96 р.р.
Згідно з Постановою, реформуванню-підлягають правові норми, які визначають форми, методи, механізми і регулювання і встановлення величини й порядку стягнення ^податків, зборів, інших обов'язкових платежів у бюджети та державні цільові фонди, необхідні державі для виконання своїх функцій.
Перебудова податкової системи провадиться із врахування потреб, які забезпечили б формування місцевих ! бюджетів. Причому нормативи і порядок зарахування податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів бюджетної системи регулюються законодавством України.
Децентралізація податків й інших обов'язкових пла-тежів провадиться із врахуванням посилення ролі бюд-жетів усіх рівнів щодо реалізації, радикальних реформ по стабілізації економки.
Розроблено концепцію розширення бази нарахування податків та зменшення розмірів ставок податків за рахунок скорочення пільг при визначенні об'єктів опо-даткування. Проведення цих заходів повинно забезпе-чити справедливий підхід держави до підприємств усіх форм власності та суб'єктів підприємницької діяльності і має спиратися на принципи податкової політики, до яких належать:
стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності;
обов'язковість;
рівнозначність;
пропорційність;
рівність усіх суб'єктів оподаткування та недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації;
соціальна справедливість;
стабільність;
економічна обґрунтованість;
рівномірність виплати;
компетентність;
єдиний підхід;
доступність.
Розглянемо суть кожного із зазначених принципів по-даткової політики.
Стимулювання підприємницької виробничої діяльності й інвестиційної активності передбачає головний напрям по-даткової політики — стимулювання розвитку виробництва через встановлення пільг по оподаткуванню прибутку. Обов'язковість сплати податків визначає запровадження норм сплати податків та інших обов'язкових платежів, визначених на основі достовірних даних по об'єктах і оподаткування за звітний період, і встановлення відповідальності платників за порушення податкового за-конодавства.
Рівнозначність і пропорційність оподаткування — це стягнення податків з юридичних осіб за визначеним нор-мативом від одержаного прибутку та забезпечення сплати рівних податків і обов'язкових платежів, з рівного прибутку та пропорційно більших податків й інших обов'язкових платежів з більшого прибутку. Рівність усіх суб'єктів оподаткування та недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації забезпечується і єдиним підходом до суб'єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб, включаючи нерезидентів) при визначенні зобов'язань по сплаті податків та інших обов'язкових і платежів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Податкова система у економіці країни. і таблиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок