Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

Назва:
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 330.341.1
БЕГЛИЦЯ В.П., Міністерство освіти і науки України, м. Київ, Україна
Беглиця Володимир Петрович - к.е.н., Міністерство освіти і науки України
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Досліджено роль держави в інноваційному процесі розвитку економіки країни. Обґрунтовано необхідність посилення ролі держави в процесі інноваційного розвитку, впровадження економічного механізму стимулювання інноваційної діяльності. Розглянуто основні проблеми інноваційного розвитку та запропоновано шляхи їхрозв 'язання.
The role of the state in innovative development of a national economy is investigated. Necessity of amplification of a role of the state is proved during innovative development, introduction of the economic mechanism of stimulation of innovative activity. The basic problems of innovative development are considered and ways of their decision are offered.Вступ. Перехід української економіки до інноваційної моделі розвитку має ціллю забезпечити піднесення конкурентоспроможності через активізацію інноваційної діяльності вітчизняних підприємств. Інноваційна модель економічного розвитку має стати тим фундаментом, який визначає економічну могутність держави і регіонів.
Дослідження регіональних інвестиційних процесів як складової економічного зростання зумовлене тим, що подальший економічний розвиток країни можливий лише на засадах інноваційності. Це передбачає врахування новітніх досягнень науково-технічного прогресу, підвищення наукового та технологічного рівня країни.
Інноваційна діяльність та її особливості у світовій практиці давно досліджується українськими та закордонними вченими. Вивченню теоретичних і прикладних аспектів інноваційного розвитку присвячено наукові праці таких відомих вчених як Г. Андрощука, С. Володіна, С. Дорогунцова, М. Кісіля, С. Онишко, П. Саблука, Н. Стукало, Н.Федотова та ін.
Разом з тим інноваційна діяльність ще не здатна і не спроможна ефективно забезпечити духовний і матеріальний добробут, єдність і цілісність економічного сектора. Вищезгадане та інші процеси і визначають мету цієї статті, яка полягає у поглибленні теоретико-методологічних засад інноваційного розвитку та розробці практичних рекомендацій щодо сприятливого інвестиційного клімату інноваційної діяльності
Результати дослідження. Інноваційною діяльністю в Україні, виходячи із вимог ринку, займаються як підприємства інноваційної сфери, так і всі інші підприємства, що впроваджують нову техніку, технології, вирішують проблеми комплексної механізації та автоматизації, займаються іншими організаційно- управлінськими та інфраструктурними нововведеннями, оскільки інновації - категорія не тільки науково-технічної, але і підприємницької діяльності.
Пріоритетні напрями інноваційної діяльності, що визначаються відповідно до Закону України "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні" від 16 січня 2003 року № 433-ІУ., в узагальненому вигляді включають: формування ринку нових продуктів та високих технологій, які забезпечують зростання обсягів виробництва продукції та зниження витрат, організацію інтегрованого виробництва, що спроможне конкурувати з високо інтелектуально оснащеними транснаціональними компаніями, створення і впровадження у виробництво нових видів продукції, формування високого рівня людського капіталу, що зумовлено дією Закону збереження суспільства та пробуджує резерви особистості, формує більш високий рівень продуктивної діяльності людини, формування інтелектуального потенціалу, як сукупності високоосвічених професійних кадрів у всіх сферах виробництва, які спроможні розробляти інновації, зберігаючи науковий потенціал, та реалізовувати інноваційний продукт безпосередньо на виробництві.
Активізація інвестиційної діяльності, зростання чистих капітальних вкладень в економіку регіонів є одним з головних інструментів успішного економічного розвитку держави. Проте головними перешкодами на шляху розгортання інноваційних процесів у регіонах є: обмеженість централізованого фінансування, брак власних коштів підприємств, відсутність розгорнутої інфраструктури інноваційного ринку, високі кредитні ставки, кризовий стан у науці, відсутність чітко визначених та законодавчо закріплених державних пріоритетів у інноваційній політиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок