Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Основні напрямки розвитку Internet

Економічна інформатика. Основні напрямки розвитку Internet

Назва:
Економічна інформатика. Основні напрямки розвитку Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна інформатика. Основні напрямки розвитку Internet
Мережа Internet зростає та вдосконалюється неймовірно швидкими темпами. Причини такого стрімкого зростання її популярності полягають у динамічному розвитку засобів обчислювальної і телекомунікаційної техніки, в постійному вдосконаленні технологій інформаційного обміну, як у глобальному масштабі, так і в рамках самої мережі Internet.
Якщо простежити процес становлення і популяризації технологій інформаційного обміну, що надаються Internet, то неважко помітити, що до певного періоду часу потенціал цієї справді вражаючої своїми можливостями мережі не був затребуваний і гідно використаний. Це пояснюється цілим рядом цілком об'єктивних причин. Ще зовсім недавно для того, щоб отримати повний спектр інформаційних послуг в Internet, користувач повинен був мати:
можливість підключення до Internet по високошвидкісних каналах зв'язку в режимі on-line (у режимі прямого доступу);
високошвидкісний модем для підключення призначеного для користувача комп'ютера до каналів зв'язку;
комп'ютер, що має достатню обчислювальну потужність для організації тривалого обміну даними в режимі on-line;
спеціалізоване програмне забезпечення для входу в мережу і організації інформаційної взаємодії з територіально віддаленими комп'ютерами мережі;*
необхідну базову підготовку і кваліфікацію для роботи в Internet.
Якби темпи розвитку засобів обчислювальної техніки не були такими високими, як в останні роки, то робота в мережі Internet так і залишилася б дорогим задоволенням для обмежених груп професіоналів і університетських вчених.
Однак протягом 90-х років XX сторіччя стався неймовірний підйом в розвитку техніки і технологій інформаційного обміну. Були розроблені принципово нові високошвидкісні 32-розрядні мікропроцесори для персональних комп'ютерів. На ринку програмних продуктів з'явилися нові багатозадачні 32-розрядні операційні системи з дружнім графічним інтерфейсом. Все це, у свою чергу, дозволило розробити і впровадити принципово нові форми інформаційного обслуговування в самій мережі Internet.
Результат не довелося чекати довго. В останні роки на ринку інформаційних і телекомунікаційних технологій спостерігається неймовірний інтерес до всього, що так чи інакше пов'язано з Internet. Більше того, Internet-технології самі чинять істотний вплив на розвиток всього спектра сучасних інформаційних технологій, примушуючи виробників програмного та апаратного забезпечення випускати продукцію, спеціально адаптовану до використання в процесах інформаційного обміну в мережі Internet.
Говорячи про перспективи розвитку і вдосконалення Internet-технологій, слід відзначити, що найбільш багатообіцяючим напрямом їх розвитку є продукт Java компанії Sun Microsystems. Java - це інтерпретована мова програмування, спеціально розрахована для розробки програмних прикладних застосувань у відкритому мережному середовищі. В останні роки мова Java набуває все більшої популярності, практично всі спеціалізовані Internet-навігатори містять у своєму складі вбудовану підтримку Java. Наявність такої мови програмування потенційно зможе вирішити ряд найбільш істотних проблем і зняти деякі обмеження, що є в системі WWW, а саме: відсутність достатнього рівня інтерактивності, контроль вигляду електронного документа, набір стандартних форматів вбудованої графіки та інших мультимедійних об'єктів.
У процесі розвитку Internet-технологій необхідно вирішити ряд інших істотних проблем, пов'язаних не з технологічними або технічними аспектами функціонування мережі, а швидше з організаційно-правовими. До таких проблем передусім необхідно віднести питання реалізації законів про експорт і авторські права, оскільки досі немає чіткої регламентації того, що в мережі Internet захищено авторським правом і, отже, підпадає під дію національних і міжнародних правових актів про захист авторських прав. У міру комерціалізації мережі Internet поступово втрачає своє перше призначення - доступ до глобальних інформаційних ресурсів з освітньою, дослідницькою або просто пізнавальною метою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна інформатика. Основні напрямки розвитку Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок