Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕОРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕОРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Назва:
ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕОРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 336.72
СМІРНОВ О.Ю.
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв
ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕОРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
У статті висвітлено особливості процесів формування заощадження в контексті сучасних теорій економічного зростання. На підставі аналізу факторів заощадження визначено особливості поведінки домогосподарств щодо розподілу доходів між споживанням та заощадженням. Збільшення темпів доходів населення не викликає збільшення норми заощадження. Зазначене означає наявність резерву між фактичною та "бажаною" нормами заощадження для створення інвестиційної бази сприяння економічному зростанню.
Peculiarities of savings processes in modern economic theories of the growth are highlighted in the article. Particular features of household behavior with regard to allocation of consumption and savings are determined on the base of an analysis of savings factors. An increase in rates of households' income doesn't induce an increase in savings rates. This means an availability of the reserve between an actual and desired savings rate for investment to contribute to the growth.ВИРІШЕННЯ КОМПЛЕКСУ стратегічних і тактичних завдань процесу ринкового реформування української економіки вимагає глибокого теоретичного дослідження існуючих макро- та мікроекономічних проблем. У першу чергу це стосується дослідження проблеми економічного зростання в контексті нестачі капіталу як типової риси трансформаційної економіки в умовах обмеженості заощаджень та відсутності інтересу до капіталовкладень. Перехід до ринкових форм господарювання відкриває принципово нові, поки що недостатньо досліджені аспекти заощадження домогосподарств. Трансформаційні процеси надають проблемі заощадження ще й політичного забарвлення. Так, доцільність і глибина перерозподілу доходів населення гостро дискутуються на політичному рівні. Усе це підвищує інтерес науковців до всебічного дослідження особливостей споживання домогосподарств у період ринкової трансформації.
Теоретичні дослідження сутності процесів заощадження та економічного зростання мають довготривалу ретроспективу в розвитку світової економічної думки.
Взаємозв'язок заощаджень та економічного зростання займає центральне місце в моделях зростання Солоу, Кесса, Купманса та Рамсея та моделях Харрода, Домара, Френкеля та Ромера. Накопичення капіталу за цими моделями виступає джерелом зростання, адже підвищені норми заощадження прискорюють інвестиційні процеси в економіці, отже, підвищують темпи економічного зростання.
Для глибшого розуміння поведінки домогосподарств у сфері заощадження було розвинуто низку моделей, побудовою яких займалися видатні економісти ХХ ст. - І.Фішер, Дж. Дюзенбері, Ф.Модільяні, М.Фрідман, Холл та інші. Нині дослідження заощадження домогосподарств здійснюється із широким застосуванням математичного апарату і займає вагоме місце у працях О.Атаназіо, М.Браунінга, А.Дітона, Дж.Кемп-бела, К.Керола, Т.Крослі, А.Лусарді, Д.Макфадена, Г.Манківа, Дж.Скінера, М.Флевін та інших.
Однак, на наш погляд, рівень теоретичної розробки проблеми стимулювання економічного зростання через заощадження на даному етапі все ще не в повній мірі відповідає вимогам практики. Реалії розвитку національної економіки вимагають подальшого поглиблення аналізу проблем заощадження, інвестування та зростання. На сьогодні відсутні теоретичні дослідження, які б узагальнювали вітчизняний та зарубіжний досвід формування капіталу з метою виявлення спільних закономірностей та прогнозували б їх розвиток в умовах національної економіки. Зауважимо також, що цілий ряд питань, пов'язаних з реалізацією інвестиційних можливостей економіки України, носить дискусійний характер. Це стосується, зокрема, оцінки внутрішнього потенціалу національних заощаджень, обґрунтування особливостей поведінки домогосподарств у сфері заощадження, з'ясування можливостей фінансових ринків щодо інвестиційної трансформації ресурсів, визначення пріоритетів структурно-промислової стратегії, а також функцій держави в регулюванні процесів нагромадження капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗАОЩАДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕОРІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок