Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Попит і пропозиція

Попит і пропозиція

Назва:
Попит і пропозиція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,72 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Попит і пропозиція


Суть попиту як економічної категорії. Графік і крива попиту. Закон попиту. Детермінанти попиту. Стан ринкової економіки, рівень її розвитку, основні проблеми ринкової організації виробництва вирішуються через механізм попиту і пропозиції. Загальне уявлення про попит – це потреба в певних благах. В економічній теорії розглядається платоспроможний попит – потреба в товарах, яка забезпечена грошовими коштами покупця.
В рамках механізму попиту та пропозиції взаємодія виробник - споживач отримує якісно нову взаємодію: покупець - продавець. Попит на певний товар характеризує зміни в поведінці споживача у відповідь на зміну цінових і нецінових факторів. Попит окремого споживача називається індивідуальним попитом.
Існуюче співвідношення між ринковою ціною і кількістю товару, на який є попит, може бути відображене графічно кривою попиту (рис. 15.1). Крива попиту показує від‘ємну пропорційну залежність між ціною Р (Price) і кількістю товару Q (Quantity), яку покупець бажає і може купити.
Закон попиту – це закон, який стверджує, що по мірі того, як ціна на товар підвищується, кількість товару, на який пред‘явлено попит, зменшується, і навпаки (при інших незмінних умовах).
Вимога “при інших незмінних умовах” має принципове значення, оскільки вона визначає незмінність всіх інших факторів, що впливають на попит. Це особливо важливо у випадку розгляду гіпотези взаємозв‘язку ціни товару і його кількості, що складає основу закону попиту (рис. 15.1).
Загальновизнане визначення кривої попиту D походить від першої літери англійського слова Demand (попит). Ціна (незалежна змінна) відкладається на осі ординат, а попит (залежна змінна) – на осі абсцис. Крива попиту має від‘ємний нахил. Це означає, що чим нижча ціна товару, тим більша його кількість може бути куплена покупцями, і навпаки.
Р D
Р1
Р2
Q1 Q2 Q
Рисунок 15.1– Крива попиту
На рисунку D – це попит, Р – ціна, Q – обсяг попиту.
Крива попиту (D) – це крива, яка при інших незмінних умовах показує взаємозв‘язок між ціною і кількістю купленого товару. Крива попиту показує, яку кількість товару готові придбати покупці за різними цінами в даний час.
Ринковий попит – це попит, який визначається як загальна сума всіх індивідуальних попитів при кожному значенні ціни. Крива ринкового попиту характеризує сукупність обсягів товару, на який пред‘являється попит, при умові, що ціна задовольняє всіх покупців товару.
Крива ринкового попиту – це крива, яка визначається сумою індивідуальних попитів при кожній ціні. Крива ринкового попиту складається з кривих індивідуального попиту (рис. 15.2)
P D1 P D2 P D
10 10 10
 
5 a2 5 A=a1+a2
5 a1
q1 q2 Q=(q1+q2) Q
Рисунок 15.2–Крива ринкового попиту
Функція попиту. Функція попиту – функція, що визначає величину попиту в залежності від факторів, що впливають на нього. Найважливіший фактор впливу на попит – ціна на одиницю товару. Функція попиту може бути виражена рівнянням:
QD = f(P) (15.1)
де QD – обсяг попиту, або кількість одиниць товару, яка може бути придбана покупцем;
Р – ціна одиниці товару.
Крім ціни на попит впливають й інші, нецінові фактори. До нецінових факторів (детермінантів) попиту можна віднести наступні:
- доходи споживачів;
- місткість ринку;
- ціни і доступність споріднених товарів (товарів-субститутів);
- ціни і доступність доповнюючих товарів (товарів-комплементів);
- смаки і уподобання;
- сподівання щодо майбутніх економічних умов;
- особливі фактори (погода і т. ін.).
Попит може бути функцією всіх цих факторів:
QD = f(P, P1S, , PnS, P1C, , PmC, I, Z, W, N, B…), (15.2)
де QD – обсяг попиту на товар;
Р – ціна товару;
І – доход;
PS – ціна товару-субституту;
PC – ціна комплементарного блага;
Z – смаки і уподобання;
W – об‘єктивні умови споживання;
N – очікування споживача;
В – інші фактори.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Попит і пропозиція

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок