Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

Назва:
Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва”


ПЛАН
Вступ
1. Розвиток і сучасний стан кредитування суб'єктів малого підприємництва
2. Проблеми та причини, які перешкоджають розвиткові малого підприємництва в Україні
3. Цілі та основні напрями Програми вдосконалення державної підтримки розвитку та кредитування суб'єктів малого підприємництва
4. Шляхи подолання проблем розвитку сфери кредитування малого підприємництва
5. Пільги при оподаткуванні суб'єктів малого підприємництва
Список використаної літератури


Вступ
В умовах переходу України до ринкової економіки створення та розвиток малого підприємництва має стати основою соціальної реструктуризації суспільства, яка забезпечить зміну психології населення і переорієнтацію економіки на нові умови господарювання. В умовах ринкової економіки малі підприємства вважаються гнучкими і ефективними з точки зору витрат, вони швидко пристосовуються до кон'юнктури ринку, причому не тільки в сферах близьких до споживачів (роздрібна торгівля, різні види послуг), але й в промислових галузях (оброблювальна, меблева, машинобудування, виробництва комплектуючих виробів тощо). Малі підприємства формують ядро прошарку населення з середнім достатком, дозволяють реалізуватися сімейному підприємництву, що є стабілізуючим фактором політичного життя країни.
Таким чином, особливості діяльності, економічна та суспільна значимість малого підприємництва потребують усунення в Україні перешкод, які гальмують процес розвитку цього важливого сектору економіки.
1. Розвиток і сучасний стан кредитування суб'єктів малого підприємництва
В Україні протягом 2001 року діяло 233,6 тис. малих підприємств. Чисельність зайнятих в малому підприємництві в 2001 році становила 3,2 млн. осіб.(17,1 % від загальної кількості зайнятих в сфері підприємництва). Кількість безробітних осіб в цілому по Україні за 2001 рік скоротилась на 190,7 тис. осіб, в той же час за рахунок зайнятих в малому підприємництві у 2001 році додатково створено 368 тис. нових робочих місць. В структурі малих підприємств за основним видом діяльності переважають підприємства торгівлі та сфери послуг і лише 30% малих підприємств функціонує у виробничій сфері. Разом з тим, найбільший приріст порівняно з 2000 роком спостерігається в сільському господарстві (29,6%), охороні здоров'я та соціальній сфері (17,3%), транспорті (16,6%), освіті (12,2%).
За підсумками діяльності у 2001році прибутково працювали 61,9% малих підприємств, які отримали прибуток у сумі 3612, млн. грн., а збитково працювали 38,1% малих підприємств і мали збитки в сумі 3706,7 млн. грн.
Переважна орієнтація суб'єктів малого підприємництва на такі швидкоприбуткові сфери діяльності, як торгівля та посередницькі послуги пояснюється тим, що малі підприємства розвиваються в Україні на фоні несприятливого інвестиційного клімату, який робить невигідним довгострокові виробничі вкладення.
Однією з важливих передумов зростання виробництва є збільшення обсягу інвестицій в основний капітал. У 2001 році інвестиції в основний капітал малих підприємств становили 3084,7 млн. грн. Доступ суб'єктів малого підприємництва до фінансово-кредитних ресурсів обмежений внаслідок багатьох негативних чинників, проте в Україні є інституції, що здійснюють кредитну підтримку малого підприємництва, серед них і банківські установи.
За станом на 01.01.2002 року малі підприємства України отримали через банківські установи кредити в сумі 2014,7 млн. грн., що становить близько 10% від загальної суми наданих кредитів усім суб'єктам господарювання.
Фінансово-кредитну підтримку малого підприємництва здійснюють понад 900 небанківських фінансово-кредитних установ.
Однією з найперспективніших і реальних форм кредитування малого підприємництва є кредитні спілки. Однак до організації українських кредитних спілок залучено менше ніж 0,1% населення, а їхні активи на початок 2000 року становили лише 10 млн. грн.
2. Проблеми та причини, які перешкоджають розвиткові малого підприємництва в Україні
Формування законодавчо-правової бази малого підприємництва відбувається одночасно з його становленням та розвитком і на сьогодні є процесом незавершеним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок