Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інтелектуальний ресурс як потенціал розвитку підприємств зв’язку України

Інтелектуальний ресурс як потенціал розвитку підприємств зв’язку України

Назва:
Інтелектуальний ресурс як потенціал розвитку підприємств зв’язку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інтелектуальний ресурс як потенціал розвитку підприємств зв’язку України


Розвиток (development) – незворотна спрямована закономірна зміна об'єктів, у результаті якої виникає їх новий якісний стан.
Розвиток поступальний передбачає зміни якісного стану об’єктів по висхідній, досягнення вищого рівня організації, ускладнення внутрішньої структури та організації.
Телекомунікаційні технології за останні десять років зробили стрибок, порівнянний за масштабами з промисловою революцією XVIII-XIX століть. Пакетна передача даних, Інтернет, бездротовий зв'язок з вузькотехнологічних рішень перетворилися на основні механізми функціонування економіки країни загалом і кожного великого підприємства зокрема.
Відтак, управління великими суб'єктами ринку телекомунікацій має бути спрямоване на вдосконалення тих чинників, що провокують форсифікацію поступального розвитку підприємства зв’язку, більшою мірою ніж традиційно основні фактори виробництва (сировина, фінанси, робоча сила), тобто, забезпечуватимуть наростаючу капіталізацію бізнесу у тривалій перспективі. Таким чинником нині визнаний інтелект. Нагромаджені і систематизовані знання у поєднанні з аналітичними та креативними здібностями фахівців різних функціональних сфер діяльності дають змогу організації бути чутливою до вимог ринку, своєчасно виявляти тенденції у зміні споживчих преференцій, продукувати оригінальні ідеї і оперативно втілювати їх у життя.
Перетворення знань і наукової інформації в сучасних умовах у найбільш ефективні фактори виробництва обумовлюють інтерес до інтелектуальної компоненти економічного ресурсу підприємства.
Загалом, термін “ресурс” означає засоби, запаси, можливості, джерела, що витрачаються на виробництво товарів та послуг. Поняття “ресурс” тісно пов’язане з поняттям “потенціал”, яке є узагальненою характеристикою ресурсів, прив’язаною до місця та часу. Широке трактування змісту поняття “потенціал” збігається із терміном “ресурс” і відбивається у розгляді його як джерела можливостей, засобів, запасів, що можуть бути приведені в дію та використані для вирішення певних завдань та досягнення певних цілей; можливостей окремого індивіда або сукупності їх. Ресурс використовується певним чином при виробництві матеріальних та духовних благ; потенціал – більш широке поняття, можливості загалом, не залежно від їх використання у виробництві. Отже, ресурс – це реалізована можливість.
Означення ресурсу – інтелектуальний – підкреслює характер його походження, оскільки інтелект асоціюється, в першу чергу, з природною розумовою діяльністю людини, з наявністю у індивіда розумових функцій. Тобто, цей вид ресурсу є невіддільним від свого безпосереднього носія - людини.
Під індивідуальним інтелектуальним ресурсом ми розуміємо реалізовану спроможність особистості засвоювати та нагромаджувати, творити та використовувати знання, проекти, ідеї для соціально-економічного, науково-технічного, морально-правового, духовно-культурного та іншого розвитку. Ступінь реалізації інтелектуальних можливостей визначається умовами функціонування.
Інтелектуальні ресурси підприємства охоплюють сукупність сформованих та накопичених інтелектуальних і комунікативних здібностей (можливостей) працівників, які використовуються у виробничо-господарській діяльності підприємства і включають результати творчої та інтелектуальної праці співробітників, а також організаційні знання, характерні для визначеного підприємства. Інтелектуальні ресурси підприємства зростають не шляхом додавання інтелектуальних ресурсів окремих працівників, а на основі їх взаємодії та виникнення синергетичних ефектів.
Ефективна реалізація інтелектуальних можливостей забезпечує одержання додаткового прибутку, зростання ринкової вартості суб’єкта господарювання. В сучасних умовах інтелектуальні ресурси стають основою формування конкурентоспроможності підприємства. Товари, послуги, технології можуть бути репродуковані, однак, навички, досвід, інноваційні можливості персоналу, розуміння ринку, тощо є унікальними для кожного підприємства внаслідок специфічності інтелектуальних можливостей його працівників та умов їх реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтелектуальний ресурс як потенціал розвитку підприємств зв’язку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок