Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Використання багатофакторної лінійно-регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств

Використання багатофакторної лінійно-регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств

Назва:
Використання багатофакторної лінійно-регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 338.43:330.14:330.43
І.М. Назаренко, здобувач, А.О. Курило, ст. викл.
Сумський національний аграрний університет
Використання багатофакторної лінійно-регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств
У статті розглянуто практичне застосування багатофакторної лінійно- регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств Сумської області та залежності його від величини доходу від реалізації продукції, робіт і послуг, необоротного капіталу, фінансових результатів діяльності та розміру землекористування. І таким чином, маємо повне право прогнозувати зміну обсягів результативного показника залежно від зміни пояснюючих факторів на основі побудованої нами багатофакторної регресійної моделі.
регресія, метод найменших квадратів, багатофакторна лінійна модель, коефіцієнт детермінації, критерій Фішера
Вступ. В сучасних умовах господарювання питання ефективності використання капіталу набуває великого значення, оскільки значною мірою впливає на результат господарської діяльності підприємства, його конкурентоспроможність та пристосованість до ринкових умов господарювання. Тому дослідження процесу управління капіталом агропідприємств викликає необхідність в досконалому вивченні.
Аналіз останніх досліджень. Питання управління капіталом підприємств досліджуються тривалий час і активну участь у наукових розробках приймають Баліцька В.В., Канцуров О.О., Капля І.В., Квасницька Р., Лелюк О.О., Музиченко А.О., Поливана Т.М., Слав'юк Р.А., Сопко В.В., Стецюк Л.С., Філіна Г.І.
Результати проведеного дослідження. На підставі даних фінансової (форма 1 «Баланс», форма 2 «Звіт про фінансові результати», форма 4 «Звіт про власний капітал») та статистичної звітності (форма 50 - с. - г. «Основні економічні показники діяльності підприємства») були проведені дослідження. Адже, кожна форма фінансової звітності надає інформацію про різні аспекти діяльності підприємства, доповнюючи одна одну, вони дозволяють подивитись на бізнес із різних точок зору і разом з тим - формують цілісну уяву про нього. Сіріл Паркінсон стверджував, коли йдеться про бізнес, про успіх або невдачу можна дізнатися, заглянувши в балансовий звіт [2].
Зокрема, було обрано 335 аграрних підприємств з 18 районів Сумської області, які спеціалізуються на виробництві сільськогосподарської продукції.
Характерною особливістю діяльності підприємств даної галузі є те, що для них притаманний сезонний характер виробництва. І відповідно в певні періоди відбувається нагромадження коштів на рахунках в банку, а в інші періоди спостерігається дефіцит коштів для забезпечення фінансово - господарської діяльності.
За основу для групування було взято розмір капіталу підприємства (підсумок пасиву форми 1 «Баланс»), оскільки діяльність будь - якого суб'єкту господарювання фінансується одночасно з декількох джерел (власних, позикових та залучених), кожні з яких мають власні переваги та недоліки.
Для дослідження нами було використано показники звітності сільськогосподарських підприємств за 2007 рік, оскільки за цей звітний період фінансові результати даних господарюючих суб'єктів були найбільш оптимальними (було досліджено період з 2000 по 2008 роки).
Відповідно до проведеного аналізу на підставі показників фінансової звітності за 2007 рік були виділені наступні групи підприємств за розміром капіталу:*
перша група - розмір капіталу підприємства до 100 тис. грн.;*
друга група - розмір капіталу підприємства від 101 тис. грн. до 1000 тис. грн.;*
третя група - розмір капіталу підприємства від 1001 тис. грн. до 10000 тис. грн.;*
четверта група - розмір капіталу підприємства від 10001 тис. грн. до 20000 тис. грн.;*
п'ята група - розмір капіталу підприємства від 20001 тис. грн. до 30000 тис. грн.;*
шоста група - розмір капіталу підприємства понад 30000 тис. грн.
Враховуючи раніше проведені дослідження, доречно відмітити, що найбільш
ліквідними і платоспроможними виступають підприємства з розміром капіталу від 10001 до 20000 тис. грн., а найгірші показники рентабельності, платоспроможності, фінансової стійкості, ділової активності у підприємств з розміром капіталу до 100 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання багатофакторної лінійно-регресійної моделі в управлінні капіталом сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок