Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки

Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки

Назва:
Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки


Перш ніж розпочати розгляд проблем взаємодії учасників фінансово-господарських відносин між собою та з відповідними державними органами, визначимо категорії інформації з режимом обмеженого доступу та деякі концептуальні аспекти, що заважають гармонізації інформаційних відносин та розв’язанню проблем економічної безпеки у сфері підприємництва. Це насамперед те, що:
1. Права і обов’язки власників інформації з обмеженим доступом, а також організацій, яким така інформація повинна надаватися, в існуючих правових нормах розглядаються окремо, хоча за своєю природою вони є взаємопов’язаними.
2. Підстави віднесення інформації до категорій з обмеженим доступом у Законі “Про інформацію” визначені нечітко, правове поле інформаційних відносин не має механізму взаємного зв’язку між користувачами і не стимулює утворення системи економічної безпеки учасників фінансово-господарських відносин, з одного боку, і не утворює комплексної організаційно-правової інфраструктури детінізації економіки – з іншого.
3. Структура і зміст ринкових відносин, що базуються на конкуренції між суб’єктами підприємництва, ускладнюють проблему взаємного обміну інформацією.
4. Оскільки метою інститутів банківської і комерційної таємниці є передусім встановлення режиму безпечної діяльності учасників підприємницьких відносин, то подолання суперечностей у питаннях їх взаємодії можна вирішити тільки шляхом комплексного підходу при опрацюванні нормативної бази, що регулює доступ до тієї чи іншої категорії інформації, а також через утворення спільної системи колективної економічної безпеки для всіх суб’єктів підприємницької діяльності.
Разом із тим, конкретизувати ці питання можливо тільки після детального правового аналізу відповідної нормативної бази, що лежить в основі визначення категорій закритої інформації, а також аналізу порядку надання такої інформації та гарантій її законного використання.
Чинним законодавством визначені три категорії інформації з обмеженим доступом до неї:
- інформація, що складає банківську таємницю;
- інформація, що містить комерційну таємницю;
- конфіденційна інформація.
Щодо першої категорії інформації, Закон України від 20.03.91 “Про банки і банківську діяльність” не дає визначення банківської таємниці. Проте, виходячи з редакції ст. 52, банківську таємницю складають відомості про операції, рахунки і вклади клієнтів, а також кореспондентів банків.
Поняття комерційної таємниці дано в ст. 30 Закону України від 27.03.91 “Про підприємства в Україні”: “Під комерційною таємницею підприємства маються на увазі відомості, пов’язані з виробництвом, технологічною інформацією, управлінням, фінансами та іншою діяльністю підприємства, що не є державною таємницею, розголошення (передача, витік) яких може завдати шкоди його інтересам”. 
Стаття 1 цього Закону визначає: “Підприємництво – самостійний господарюючий статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу)”. Виходячи з наведеного визначення, до числа підприємств у цьому розумінні можна віднести і комерційні банки.
Відповідно до ст. 30 Закону України “Про інформацію”, конфіденційна інформація за своїм правовим режимом належить до інформації з обмеженим доступом. Її складають “...відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов”.
Як бачимо, Закон не дає визначення інформації, що становить комерційну таємницю чи є конфіденційною, а замість цього надає необмежені права її власникам у частині встановлення переліку відповідних відомостей.
У зв’язку з цим розглянемо, які відомості до числа таких, що складають комерційну і конфіденційну таємницю (за змістом наведених нами статей Закону “Про підприємства в Україні” і Закону “Про інформацію”), на практиці відносять банківські установи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Категорії інформації з обмеженим доступом, її правовий режим і вплив на проблеми детінізації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок