Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види зустрічної торгівлі

Види зустрічної торгівлі

Назва:
Види зустрічної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Науковий реферат
Види зустрічної торгівлі


1. Операції зустрічної торгівлі
2. Складні компенсаційні угоди
3.Виробниче кооперування
4. Операції, які передбачають участь продавця в реалізації товарів, запропонованих покупцем
5. Комерційна компенсація
6. Зустрічні закупки
7.Авансові закупки
8.Угода типу "офсет ", або джентльменська угода
9.Угоди типу "світч", або угоди з передаванням фінансових зобов'язань
10. Викуп застарілої продукції
11. Поставки на комплектацію
12. Операції на давальницькій сировині, або толинг
13.Операції зустрічної торгівлі у рамках промислового співробітництва
14. Прості компенсаційні угоди
15. Франчайзинг товарів та послуг
16. Організаційні форми здійснення зовнішньоторгових операцій:
торги, біржі, аукціони


ВИДИ ЗУСТРІЧНОЇ ТОРГІВЛІ
Операції зустрічної торгівлі
Зустрічна торгівля (trade-in, countertrade) об'єднує операції, у межах яких передбачаються зустрічні зобов'язання експортерів закупити в імпортерів товари або послуги на частину або повну вартість товарів, що експортуються.
Згідно з термінологією, яка використовується експертами ООН, усі види зустрічних угод об'єднуються поняттям "міжнародні компенсаційні угоди ", згідно з якими підприємства (фірми) різних країн домовляються про те, що конкретні дії (поставка товарів, надання послуг або технології) однієї Із сторін будуть компенсу-ватись чітко зазначеним у відповідних договірних документах способом та у визначених у них розмірах іншими конкретними діями (поставкою товарів, наданням послуг, технології) іншої сторони.
У наш час 1/3 міжнародних комерційних угод мас зустрічний, взаємозв'язаний характер поставок товарів. Існують різні види зустрічних угод, але причини їх використання однакові:*
нестача або обмеженість валюти для здійснення прямих закупівель товарів чи послуг;*
необхідність здійснення гарантованих поставок;*
вихід на нові або труднодоступні ринки;*
спрощення фінансових взаєморозрахунків;*
необхідність подолання кризових явиш в економіці (неплатежі, часткова або повна неконвертованість національної валюти, падіння обсягу виробництва, зниження конкурентоспроможності товарів).
Усі операції зустрічної торгівлі згідно з їх економічною природою можна поділити на такі види операції натурального обміну; операції, які передбачають участь продавця в реалізації товарів, запропонованих покупцем; операції в рамках промислового співробітництва; операції на давальницькій сировині; операції з викупу застарілої продукції; операції, які передбачають поставки на комплектацію.
2. Складні компенсаційні угоди
Складні компенсаційні угоди, або глобальні чи генеральні угоди (global agree-ment) - це особливий вид довгострокових (5-10 років) великомасштабних (100 мли дол. США і більше) компенсаційних операцій.
У таких угодах експортер обладнання, який не зацікавлений повністю використовувати компенсуючу продукцію у таких значних обсягах, відмовляється від неї на користь третьої особи, яка н міру реалізації продукції компенсує портеру вартість обладнання та кредиту.
Таким чином, складна компенсаційна угода носить рамочний (framwork agree-ment), тристоронній характер, і тому іноді така угода називається тристоронньою компенсаційною угодою (triangular compensation agreement), її виконання супроводжують такі контракти:*
між експортером (постачальником, виконавцем) та імпортером (покупцем, замовником) укладаються контракти на спорудження об'єкта, на поставку конкретного обладнання, ліцензійні, ноу-хау та інжинірингові угоди;*
між імпортером (покупцем, замовником) та третьою стороною (отримувачем компенсуючої продукції) укладаються контракти на поставку імпортером компен-суючої продукції третій стороні, яка має рийок збуту;*
між експортером (постачальником, виконавцем) та третьою стороною (отримувачем компенсуючої продукції) укладається договір про умови погашення вартості обладнання та вартості кредиту у міру реалізації компенсуючої продукції.
Складність цієї компенсаційної угоди полягає у виборі партнерів цієї угоди та у їх взаємодії. Особлива увага мас приділятися вибору третьої сторони, яка реалізує компенсуючу продукцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Види зустрічної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок