Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Історія створення ООН як системи

Історія створення ООН як системи

Назва:
Історія створення ООН як системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Історія створення ООН як системи


Система Організації Об'єднаних Націй (далі ООН) в її сучасному вигляді складалася впродовж тривалого часу, і правильне розуміння причини появи всіх її елементів.
Система ООН зародилася більше 100 років тому як механізм управління світовою спільнотою. В середині дев'ятнадцятого сторіччя з'явилися перші міжнародні міжурядові організації. Поява цих організацій була викликана двома взаємовиключними причинами. По-перше, освітою в результаті буржуазно-демократичних революцій, прагнучих суверенних держав, прагнучих до національне незалежності, і, по-друге, успіхами науково-технічної революції, породжувачами тенденцію до взаємозалежності і взаємозв'язаної держав.
Як відомо, гасло невід'ємності і непорушності суверенітету народу і держави було одним з найбільш значущих за часів буржуазно-демократичних революцій в багатьох європейських країнах. Новий правлячий клас прагнув закріпити своє панування за допомогою сильної, незалежної держави. В той же час розвиток ринкових відносин стимулювало прискорення науково-технічного прогресу, зокрема у сфері знарядь виробництва.
Науково-технічний прогрес, у свою чергу, привів до того, що інтеграційні процеси проникли в економіку всіх розвинених країн Європи і викликали всесторонній зв'язок націй один з одним. Бажання розвиватися в рамках суверенної держави і неможливість робити це без широкої співпраці з іншими незалежними державами - і привела до появи такої форми міждержавних взаємозв'язків, як міжнародні міжурядові організації.
Спочатку, головною метою міждержавної співпраці в рамках міжнародних організацій можна було рахувати контроль над інтеграційними процесами. На першому етапі за міжурядовими організаціями закріплювалася скорішим технічний-організаційна, чим політична функція. Вони були покликані розвивати інтеграційні тенденції з метою залучення держав-членів. Звичайна сфера співпраці - зв'язок, транспорт, відносини з колоніями.
Питання про виникнення першої міжнародної організації до цих пір залишається спірним. Правознавці-міжнародники найчастіше називають такий Центральну комісію судноплавства з Рейну, що виникла в 1815 році. Окрім європейських і американських комісій з міжнародних річок, що характеризуються строго спеціальною компетенцією, в 19 столітті створювалися так звані квазіколоніальні організації, такі як наприклад Західний Іріан, який проіснував недовго, а також адміністративні союзи.
Саме адміністративні союзи виявилися найбільш відповідною формою розвитку міжурядових організацій.
За образом і подобою адміністративних союзів, головним завданням яких була співпраця держав в спеціальних областях, міжурядові організації розвивалися в перебігу цілого століття.
Початок двадцятого сторіччя ознаменував кінець спокійного розвитку багатьох держав. Суперечності властиві початку розвитку капіталізму породили світову війну. Перша світова війна не тільки затримала розвиток міжнародних організацій, але і привела до розпуску багатьох з них. В той же час усвідомлення згубності світових воєн для всієї людської цивілізації надало дію на на появу проектів створення міжнародних організацій політичної орієнтації в цілях запобігання війнам.
Ідея створення глобальної міжурядової організації для запобігання війнам і підтримці миру займала розуми людства з давніх пір.
Один з таких проектів ліг в основу Ліги Націй (1919) що так і не стала ефективним інструментом політичної і міжнародної співпраці.
В цілому за час від першої до другої світової війни розробка проблем організації міжнародного миру і безпеки рухалася вельми поволі.
Друга світова війна через її масштаби, методи терору, вживані фашистськими арміями, дала могутній поштовх урядовій і суспільній ініціативі по організації миру і безпеки.
На урядовому рівні впорос створення організації міжнародної безпеки виник, по суті справи, з перших днів війни.
У науковій літературі існують розбіжності про той, хто з союзників і в якому документі першим запропонував створення Організації Об'єднаних Націй.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Історія створення ООН як системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок