Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній

Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній

Назва:
Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,78 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній


Проблема забезпечення якості є комплексною і вирішувати її традиційними методами лише шляхом контролю якості готової продукції, практично не можливо. Тому повинен бути комплексний, системний підхід, реалізація якого можлива лише в рамках системи управління якістю. Сучасна епоха світового економічного розвитку характери-зується бурхливим розвитком міжнародної торгівлі. За останнє десятиліття були прийняті заходи для усунення перешкод у торгівлі, пов'язаних із митними правилами та тарифами, умовами поставок продукції тощо. У цих умовах на першому плані - так звані технічні бар'єри в торгівлі між країнами, тобто бар'єри, що виникають внаслідок відмінностей у національних стандартах, в правилах приймання продукції, її випробуваннях тощо. Ось чому особливої ваги набуває діяльність міжнародних організацій стандартизації, результа-том якої є міжнародні стандарти, що встановлюють єдині вимоги до продукції, методів її випробувань, зберігання, транспортування.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вирішення цієї проблеми дуже дорого обходиться компанії. Наприклад, в недалекому минулому Toshiba задовольнили позов споживачів через дефект випущених нею комп’ютерів 2,1млрд. дол. Palm. Inc., ведучий виробник електронних помічників, виробив першу модель із кольоровим монітором та запропонував її споживачу в лютому 2000 року. Проте цей виріб часто виходив зі строю компанія була змушена запропонувати споживачам безкоштовну заміну зламаних елементів. В Schering-Plough проблеми з інгаляторами та другими фармацевтичними продуктами стали результатом постійно поганого контролю за якістю; з часом це призвело до виплати компанією штрафу у розмірі 500 млн. дол.
Багато спеціалістів вважають, що в наші дні організації, які не забезпечують високу якість своїм товаром, не зможуть успішно конкурувати на глобальному ринку. Наприклад, компанія Bombardier, що розташована в Монреалі та знаменита своїми літаками бізнес-класу (Learjet), залізничними вагонами, снігоходами (Ski Doo) та катерами (Sea Doo), на початку 2001 року придбала виробничу потужність Outboard Marine Corporation (OMC) виробника установочних поза фюзеляжних двигунів (та, що називається, придбала головну біль).
Виробничі операції ОМС знаходились у жахливому становищі. Якість двигунів постійно погіршувалась, клієнти були не задоволені. Дилери компанії вибивались із сил, вирішуючи постійні проблеми. За період з 1995 до 2000 частина ринку ОМС з продажу виробленої нею продукції скоротилось з 55 до 23%. Виробничі потужності компанії були розкидані по США, Мексиці та Китаю, та доставка компонентів не рідко займала до трьох тижнів, що сильно гальмувало виробничий процес та збільшувало витрати фірми. Тоді Bombardier розробила план реорганізації виробництва. Вони поставили перед собою амбіціозну мету: виробляти двигуни Evinrude і Johnson найвищої якості, які коли-небудь випускались підприємством, причому як найшвидше, не затягуючи вихід на ринок.
Одне з перших прийнятих рішень було сконцентрувати виробничі операції на заводі в Стуртеванті – у великій будівлі, що об’єднує площу 3800 мІ під одним дахом, в якому раніше знаходилося велике книжкове виробництво. Рішення консолідувати операції призвело до значного скорочення часу доставки компонентів. Крім того, команда повністю, з початку і до кінця, реорганізувала виробничий процес. Найважливішим елементом трансформації став ретельний відбір працівників, наділених навиками прийняття рішень. Тобто менеджери Bombardier розуміють, що для того щоб залишатися конкурентноспроможними на глобальному ринку електродвигунів, їм необхідно виробляти продукцію виключно високої якості.
Вітчизняна практика управління якістю продукції досить багата. Використовуючи передовий зарубіжний досвід, підприємства колиш-нього СРСР, починаючи з 70-тих років, розробляли та впроваджували заходи та рекомендації, основою яких був комплексний, системний підхід до управління якістю продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок