Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансовий контроль

Фінансовий контроль

Назва:
Фінансовий контроль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Фінансовий контроль
План
Значення і зміст фінансового контролю
Види, форм і методи фінансового контролю.
Контроль за виконанням планів-прогнозів господарської і фінансової діяльності.


І.
Контроль за суспільним виробництвом і розподілом продуктів, раціональним використанням трудових, матеріальних, грошових ресурсів є об’єктивною необхідністю. Однією із форм контролю є фінансовий контроль.
Необхідність фінансового контролю обумовлена дією економічних законів, товарно грошових відносин.
Фінансовий контроль – це вид контролю, який базується на використанні контрольної функції фінансів і таких вартісних економічних категорій як госпрозрахунок, кредит, дохід, ціна, собівартість і т.д.
В процесі фінансового контролю здійснюється перевірка виконання господарських і фінансових планів-прогнозів, дотримання режиму економії, стану збереження власності, раціональності і ефективності використання засобів, які є в господарстві.
Основними задачами фінансового контролю є перевірка:
виконання планів-прогнозів господарської діяльності;
виконання завдань по доходах, витратах, приросту і використанню власних оборотних засобів;
витрати грошових і матеріальних засобів в границях встановленими фінансовими планами-прогнозами і кошторисами з максимальною економією і ефективністю;
стану розрахунків з фінансовими органами, банками, дебіторами і кредиторами, витрати фонду заробітної плати.
Фінансовий контроль зводиться до виконання таких задач:
виявлення результатів і якості роботи організацій (підприємств).
Сприяння на організації (підприємства) усунення надостатків в господарсько-фінансовій діяльності.
Головним у фінансовому контролі є не виявлення, фіксування порушень, незаконних витрат засобів і безгосподарності, а попередження запобігання.
ІІ.
Види фінансового контролю:
внутрівідомчий фінансовий контроль;
внутрігосподарський контроль.
Внутрівідомочий інансовий контроль здійснюють вищестоячі організації по відношенню до нищестоящих. Контроль здійснюється такими службами: контрольно-ревізійними управліннями, фінансовими відділами і іншими службами.
Основною задачею фінансового контролю є:
законність фінансово-господарських операцій;
боротьба з безгосподарністю;
постановка і якість ведення бухгалтерського обліку.
Внутрігосподарський контроль має велике значення, контроль організується в середині кожного підприємства, установи, організації.
Такий контроль здійснюється самими керівниками і різними функціональними відділами і службами – бухгалтерія, плановий відділ, фінансовий відділ. Фінансовий контроль за діяльністю організацій 9підприємств) здійснюється в трьох формах:
попередній;
текучій;
послідовній.
Попередній фінансовий контроль передує витратам грошових засобів і матеріальних цінностей. Він здійснюється на стадії розглядання проектів фінансових планів-прогнозів кошторисів, договорів, угод, а також грошових, розрахункових і товарних документів з метою недопущення незалежного, неекономічного і нецілеспрямованого розходу засобів.
Текучий (оперативний) фінансовий контроль виражається в оперативному спостереженні кожного дня за ходом фінансово-господарської діяльності і виконанням фінансового плану-прогнозу. Базується цей контроль на аналізі даних бухгалтерського обліку і звітності, текучої оперативної звітності на оперативному спостереженні.
Послідовний фінансовий контроль здійснюється після здійснення операцій, шляхом перевірки різних даних звіту.
Головна задача послідуючого контролю – викрити причини виявлення недостатків і прийняти міри, щоб не допустити їх надалі.
В ході здійснення фінансового контролю користуються різними методами. Під методами фінансового контролю розуміють конкретні прийоми і способи його здійснення.
Основними методами фінансового контролю є:
розгляд проектів планів-прогнозів господарсько-фінансової діяльності, кошторисів до їх застосування, це метод попереднього фінансового контролю;
перевірка виконання прийнятих рішень; це один із методів текучого контролю за дотриманням законів, постанов, указів по визначеному колу питань;
економічний аналіз – метод послідовного контролю, який дозволяє зрівняти звітні дані з плановими завданнями і нормативами, з показниками роботи інших підприємств;
документальна ревізія – метод послідовного контролю господарсько-фінансової діяльності організацій, збереженість грошових цінностей, стан обліку і звітності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінансовий контроль

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок