Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Планування собівартості транспорту газу

Планування собівартості транспорту газу

Назва:
Планування собівартості транспорту газу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
3 Планування собівартості транспорту газу
План по собівартості роботи трубопровідного транспорту розробляється після складання виробничої програми, плану технічного розвитку і організації виробництва, плану з праці і заробітної плати та плану матеріально-технічного постачання. В цих розділах плану виробничо-господарської діяльності підприємства визначено основні вихідні дані, на основі яких розраховується план по собівартості: обсяг транспортування нафти, нафтопродуктів чи газу, фонд заробітної плати, обсяги та ціни матеріалів, палива і енергії, призначених для споживання у плановому періоді і т.д.
Розробці плану по собівартості повинен передувати ретельний економічний аналіз виробничо-господарської діяльності. При цьому підводяться підсумки виконання плану у звітному періоді, аналізуються причини відхилення від планових показників, окреслюються шляхи покращення роботи (розвиток і вдосконалення виробництва, ліквідація втрат і непродуктивних затрат тощо).
При плануванні собівартості обов’язково враховують і вплив на неї факторів, що не залежать від діяльності підприємства (природні і кліматичні умови, сезонний характер споживання нафти, нафтопродуктів і газу, віддаленість від джерел енергії, зміну рівня цін на матеріали, перевезення, послуги і т.д.).
Щоб забезпечити належну якість плану по собівартості, при його розробці потрібно дотримуватись певної послідовності, а саме:
складається кошторис затрат на виробництво за підрозділами, цехами, починаючи з допоміжних та обслуговуючих, а також підраховуються невиробничі затрати;
складається кошторис затрат на виробництво в цілому по підприємству;
здійснюється калькуляція планової собівартості одиниці перекачки (транспортної роботи) та зведення затрат;
визначається планова зміна собівартості в порівнянні з попереднім роком, та сума абсолютної економії чи перевитрати.
В плановий кошторис затрат не включаються непродуктивні затрати та втрати, пов’язані з порушенням технологічної дисципліни. Виключення складають втрати продукту при транспортуванні і зберіганні, які плануються в межах встановлених норм.
Розглянемо планування окремих статей затрат.
Заробітна плата включає основну і додаткову заробітну плату всіх категорій працівників. Сюди ж відносять і фонд заробітної плати позаспискового складу працівників, який відноситься за рахунок основного виробництва, а також фонд заробітної плати транспортних цехів, який планується за непромисловою групою працівників.
Заробітна плата виробничого персоналу розраховується окремо для осіб, що працюють за почасовою та відрядною формами оплати праці.
Сума основної заробітної плати адміністративно-управлінського персоналу і охорони визначається виходячи з їх планової чисельності, діючих посадових окладів, тарифних ставок з врахуванням передбачених доплат і виплат.
Сума додаткової заробітної плати підраховується шляхом множення суми основної заробітної плати на середні норми додаткової оплати праці за невідпрацьований час. До складу витрат на заробітну плату включаються і премії робітникам, які виплачуються їм з фонду заробітної плати. Премії керівникам, спеціалістам, службовцям і робітникам, які виплачуються з фондів матеріального заохочення (прибутку), у витрати на заробітну плату не включаються.
Затрати по елементу “Заробітна плата” повинні повністю відповідати фонду заробітної плати у плані з праці і заробітної плати.
Відрахування на соціальні потреби визначаються за діючими нормативами від фонду заробітної плати. Протягом останніх кількох років ці нормативи періодично змінювалися і в даний час вони становлять: пенсійний фонд - 32%, фонд соціального страхування - 4%, фонд зайнятості - 1,5%.
Електроенергія. Планування затрат на покупну електроенергію обгрунтовується розрахунками загальної потреби як для виробничих (технологічних), так і господарських потреб. Для розрахунку загальної норми витрати електроенергії визначають сумарні витрати за групами споживачів і втрати в комунікаціях. Вартість електроенергії визначається діючими прейскурантами, причому в останні роки використовують диференційовані тарифи на електричну енергію за годинами доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Планування собівартості транспорту газу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок