Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ

ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ

Назва:
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ


Проблема великого бізнесу своїми коренями іде ще до періоду відразу після громадянської війни. Але вона набула нової грані нещодавно, після появи гігантських багатонаціональних корпорацій - ділових імперій, що буквально обплутали весь світ.Візьміть, приміром, фірму «Пепси». Вона не відправляє свою прославлену продукцію за кордон із розливочних заводів на території США: вона робить пепсі-колові більш ніж на 500 заводах у 100 із зайвим країнах. Купляючи пляшку пепсі-коли в Мексиці або на Філіппін, в Ізраїлі або Данії, ви купуєте американський продукт, зроблений у цій країні.
Фірма «Пепси» - розгалужена, але аж ніяк не сама значна транснаціональна корпорація. У 1985 р. у списку найбільших компаній США вона займала 73-е місце. Якщо порівняти її з компанією «Форд мотор» - транснаціональною корпорацією,то можна побачити , що складається з мережі в 60 дочірніх корпорацій, 40 із який розташовані в інших країнах. Одна третина від 2,5 млрд дол. її прибули надходить з-за кордону. А якби ми роздивилися структуру «Дженерал моторі», ИБМ або найбільших нафтових корпорацій, то виявили б, що вони також являють собою транснаціональні компанії, значна частина багатства яких вкладена у виробничі потужності поза Сполученими Штатами.
З 100 найбільших американських фірм не менше двох третин мають у своєму розпорядженні подібну розгалужену систему виробничих потужностей. Більш того, вартість продукції, зробленої найбільшими фірмами за межею, перевищує вартість товарів, що вони поки ще експортують із США. У 1985 р. обсяг продажів закордонних відділень 150 найбільших транснаціональних корпорацій перевищив 415 млрд діл. А обсяг сукупного експорту США в тому ж році досяг лише 207 млрд діл., тобто половина вартості що випускається за межею продукції 150 самих значних транснаціональних корпорацій США.
Інший засіб продемонструвати різкий подъем міжнародного виробництва - простежити ріст вартості прямих закордонних інвестицій США, тобто вартості розташованих за рубежем, але приналежним американським громадянам заводів і устаткування (сюди не входять приналежним американцям іноземні облігації і цінні папери). У 1950 р. вартість закордонних прямих інвестицій складала 11 млрд діл. У 1985 р. вона перевищила 210 млрд. Але і ця величезна цифра занижена, тому що подає лише вартості вкладених за рубежем американських доларів, але не включає вартість іноземного капіталу, що може контролюватися цими доларами. Наприклад, якщо якась американська фірма вклала 10 млн дол. в іноземне підприємство вартістю в 20 млн діл., в офіційні дані США про наші іноземні інвестиції відбивають тільки 10 млн американських активів, але не те 20-мільйонне багатство, що вони фактично контролюють. Весь же капітал, контрольований нашими прямими закордонними інвестиціями, цілком може досягати 300 млрд діл. У цілому від чверті до половини реальних активів найбільших американських корпорацій знаходиться за рубежем. Фактично американський великий бізнес сьогодні - це світовий великий бізнес.
Проте інтернаціоналізація виробництва - аж ніяк не чисто американський феномен. Хоча американські транснаціональні корпорації сьогодні ще займають головне місце у світі (серед 500 найбільших корпорацій світу більш 300 є американськими), їх наздоганяють транснаціональні корпорації інших країн. Наприклад, фірма «Пилипові лэмп вокс» - гігантська голландська транснаціональна компанія з відділеннями в більш ніж 68 країнах. З 225 тис. її робітників 167 тис. працюють за межами Нідерландів. Інша потужна транснаціональна корпорація - «Ройал дач шелл» - дійсно транснаціональна: вона належить компаніям Голландії і Великобританії. Ще один приклад - швейцарська фірма «Нестле шоколад», 97% прибутків якої утворяться поза Швейцарії. Якщо виходити з розмірів шведського капіталу, вкладеного в Сан-Пауло, - те це другий по розмірі промислове місто Швеції!
У 1970 р. економічний експерт Міжнародної торговельної палати оцінював сукупний обсяг міжнародної продукції (продукція, зроблена фірмами США за рубежем, продукція іноземних фірм у США й інших країнах) в однієї шосту вартості сукупного виробництва, причому для промислової продукції ця частка була ще вище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок