Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Адміністративні методи регулювання ЗЕД

Адміністративні методи регулювання ЗЕД

Назва:
Адміністративні методи регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Адміністративні методи регулювання ЗЕД


Зовнішньоекономічна діяльність – це сукупність напрямів, форм і методів торговельно-економічного, науково-технічного співробітництва, а також кредитних і валютно-фінансових відносин даної країни із зарубіжними державами з метою ефективного використання переваг міжнародного поділу праці. Торговельно-економічні відносини охоплюють торгівлю і послуги.
Управління зовнішньоекономічною діяльністю – це системний вплив на об’єкт, тобто виробничі структури, фірми, організації, колективи людей з метою забезпечення їх життєздатності, узгодженості в роботі і досягнення кінцевого результату. Одним із важливих елементів управління зовнішньоекономічною діяльністю, що визначає вид цільової системи, її формування, є цілепокладання, котре виступає як передбачення результатів управлінської діяльності.
При ринковому типі відносин підприємства і організації зовнішньоекономічної діяльності перестають бути лише об’єктом управління, вони стають і суб’єктом управління зовнішньоекономічної діяльності, носієм управлінських функцій.
Метод управління – це спосіб здійснення управлінської діяльності, внаслідок якої досягаються цілі управління зовнішньоекономічною діяльністю. Методи управління тісно пов’язані з принципами управління. Методи управління виступають в ролі способів реалізації принципів. Принцип не вибирають – їм наслідують. Методи мають більш альтернативний характер, можливий їх вибір, заміна одного іншим. Для зовнішньоекономічної діяльності характерні два методи управління – економічний і адміністративний.
Основним інструментом економічного методу управління є митний тариф на товари, що ввозяться або вивозяться з території України; митні збори; ціни на експортовані і імпортовані товари; акцизний збір; норми прискореної амортизації на імпортне обладнання; ставки надання і одержання кредитів, ставки страхування експортних кредитів, позик, окремих контрактів на поставку машин і обладнання; іноземні інвестиції як на території України, так і за її межами та інші.
Основними інструментами адміністративного методу управління є ліцензування і квотування експорту і імпорту товарів, заборона окремих видів експорту та імпорту товарів, застосування спеціальних правових режимів, заходи у відповідь на дискримінаційні та недружні дії іноземних держав, заходи проти недобросовісної конкуренції, розгляд спорів, що виникають у процесі зовнішньоекономічної діяльності. Ліцензія – дозвіл на експорт (імпорт) товару з визначенням його загального обсягу. Квота – граничний обсяг певної категорії товарів, який дозволено експортувати (імпортувати) протягом встановленого строку та який визначається у натуральних чи вартісних одиницях.
Можна передбачати, що управління зовнішньоекономічною діяльністю в Україні в найближчі 10-15 років матиме такі основні орієнтири: прогресуюча інтеграція країни у світове господарство на основі поступового збільшення ступеня відкритості національної економіки (доведення обсягу експорту до 45-50 відсотків вартості валового внутрішнього продукту); послідовна перебудова товарної структури експорту та імпорту і її наближення до структурних співвідношень, характерних для розвинутих країн; створення потужного експортного потенціалу країни у складі міжнародно спеціалізованих галузей і видів виробництва; впровадження в практику найбільш сучасних форм економічної взаємодії з зарубіжними країнами на основі використання мобільності товарів, послуг, капіталів і робочої сили; диверсифікація географічної структури зовнішньоекономічної діяльності країни; забезпечення стабільної збалансованості зовнішньоторговельного обороту.
Управління зовнішньоекономічною діяльністю має виходити з об’єктивної необхідності існування якісно різних етапів її здійснення. На найближчі 10-15 років можна передбачити такі три етапи: етап кризового розвитку – неминуче певне скорочення експорту та імпорту товарів і послуг, зумовлене загальносистемною кризою в країні; етап стабілізації – буде охоплювати період від моменту припинення кризового падіння обсягів зовнішньоекономічного обороту до створення передумови для стійкого і тривалого підйому; етап інтенсивного розвитку почнеться орієнтовно після 2000р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Адміністративні методи регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок