Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат на тему: Економічний прогрес і його рушійні сили. Закони економічного прогресу

Загрузка...

Економічний прогрес і його рушійні сили. Закони економічного прогресу / сторінка 3

Назва:
Економічний прогрес і його рушійні сили. Закони економічного прогресу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

2. Фактори, пов'язані із засобами праці. Найважливішими з них є вплив НДДКР (науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок), капіталоозброєність, енергоозброєність, ступінь автоматизації виробництва (а також ступінь механізації виробництва для менш розвинутого технологічного способу виробництва), рівень завантаження виробничих потужностей тощо. Значний синергічний ефект зумовлюють автоматизовані системи проектування продукції, технологічне устаткування з програмним управлінням, ЕОМ і мікропроцесори, промислові роботи.
3. Фактори, пов'язані з упровадженням найновіших форм організації виробництва і праці — нових методів управління підприємством. Уперше відчутно вплинуло на зростання продуктивності праці впровадження системи Тейлора.
4. Фактори, пов'язані з удосконаленням техніко-економічних відносин — концентрація, спеціалізація, кооперування і комбінування виробництва та ін. Унаслідок інтенсивнішого розвитку цих відносин у США впродовж 60— 90-х років XX ст. номенклатура машинобудівної продукції подвоїлася.
5. Фактори, пов'язані з удосконаленням предметів праці — нових конструкційних матеріалів, надчистих, надтвердих, аморфних тощо. Вони впливають на зростання продуктивності праці через зміни в балансі сировини і матеріалів на користь нових предметів праці, комплексного використання і економії сировини та електроенергії, впровадження маловідходних і безвідходних технологій. Так, застосування нових сортів сталі дає змогу знизити масу автомобіля на 10—15 %, використання композитних матеріалів — на 20—25 %.
6. Фактори, пов'язані зі структурними змінами у народному господарстві й насамперед з питомою вагою нових наукомістких галузей, до яких в ЄС нині відносять: виробництво хімікатів та хімічних продуктів, механічний та автомобільний інжиніринг, машинобудування, транспорт, електротехнологія, інформатизація та комунікації, метрологія, контроль, інструментальне виробництво, оптика. Ці галузі провідні у розробленні нових технологій, предметів праці, впровадженні нових форм організації виробництва і праці тощо. Зокрема, вони є піонерами у розробленні нових типів автоматизованих технологічних процесів виробництва і автоматизованих систем управління, систем інформації, транспортування, управління, істотному розширенні енергетичної бази виробництва, біотехнологічних виробництв (на основі досягнень генної інженерії) тощо. Кожна випущена цими галузями одиниця продукції, за підрахунками спеціалістів, приблизно у 10 разів наукомісткіша, ніж у традиційних галузях. Динаміка продуктивності праці в обробній промисловості США впродовж 1979—1985 років становила 3,1 %, в Японії — 5,7, у ФРН — 3,4, у Франції — 4,1, у Великобританії — 4,1 %. У середині 80-х років XX ст. продуктивність праці у США в цій сфері промисловості була на 43—46 % вищою, ніж у ФРН та Японії (відповідно) і на 22 % вищою, ніж у Франції. У 1986 р. рівень продуктивності праці в Японії порівняно із США становив у державному секторі 64 %, у Франції — 82,6, у ФРН — 76,3, у Великобританії — 66,9 %. У наступні роки відставання цих країн від США збільшилося, оскільки у США продуктивність праці у 1998— 2000 рр. зросла на 15 %, у країнах ЄС — на 7,2 %, а в Японії не змінилася. Майже 100 років тому продуктивність праці у Великобританії в середньому вдвічі перевищувала рівень продуктивності праці в інших розвинутих на той час країнах.
Рівень продуктивності праці в Україні у сільському господарстві на початку XXI ст. був приблизно у 12 разів нижчий, ніж у США, у промисловості — у 7—8 разів (за даними окремих вчених — вдвічі більше). Це істотно позначається на рівні розвитку людини.
Головною рушійною силою економічного прогресу є людина, тому очевидно, що сукупність усіх цих факторів насамперед позначається на її економічному і соціальному розвитку.


Література
1. Вехи экономической мысли. Теория потребительского поведения и спроса / Под ред. В. М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Економічний прогрес і його рушійні сили. Закони економічного прогресу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок