Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методика та методологія бізнес планування

Методика та методологія бізнес планування

Назва:
Методика та методологія бізнес планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методика та методологія бізнес планування


ПЛАН
1 Суть, методи та методології планування
2 Структура та зміст основних розділів бізнес-плану
3 Процес бізнес-планування та його послідовність
бізнес-планування, як підкреслюють багато спеціалістів є не стільки чисто теоретичною, скільки переважно практичною дисципліною, яка виникла та розвивалась як результат господарської діяльності в умовах ринку.
Разом з тим бізнес-планування представляє собою арсенал сучасних методів та прийомів різноманітних наукових дисциплін стратегії та тактики реалізації попиту. Більше –того, можна сказати, що бізнес – планування – це є використання програмно – цільового планування.
Аналітико – прогностичні методи:
лінійне програмування, дозволяє вибрати із цілого ряду альтернативних рішень найбільш оптимальне ( проект з найменшими витратами з найбільшим прибутком чи найкоротшим строком реалізації).
Теорія зв’язку, розглядає механізм зворотного зв’язку дозволяє одержати сигнальну інформацію про процеси, що виходять за межі встановлених параметрів.
В бізнес - плануванні це дає можливість управляти товарними запасами, регулювати процесами виробництва та збуту і т. д..
Метод теорії ймовірностей – допомагають приймати рішення, які зводяться до визначення ймовірності певних подій та вибору із можливих варіантів найбільш привабливий. В даному випадку мова йде про те вибрати бізнес – ідею А чи В, розширювати чи скорочувати виробництво і т. д..
Метод мережевого планування – дає можливість регулювати послідовність і взаємозалежність окремих видів робіт або операцій в рамках будь – якої програми. Він дозволяє чітко фіксувати основні етапи роботи, визначати сторони їх виконання, розподіляти обов’язки серед персоналу та ін..
Метод ділових ігор – допомагає вирішенню конкретних маркетингових ситуацій. Спрощені моделі поведінки конкурентів чи стратегії виходу на інші ринки.
Можуть “прогнозуватись” для знаходження оптимального рішення.
-РВА. Для комплексного вирішення завдань, пов’язаних з підвищенням якості продукції і одночасної економії матеріально-трудових ресурсів використовується метод функціонально-вартісного аналізу.
Наприклад: навіщо створювати витривалість товару, якщо він швидко морально старіє і виходить із вжитку. Тобто предметом дослідження РВА-аналізу є не тільки виробничий процес, але й вимоги ринку.
Систему відомих або передбачуваних зв’язків між носіями можна описати за допомогою економіко-статистичних методів та моделювання.
Наприклад: дані методи дають можливість визначити перспективи розвитку ємності ринку, найбільш раціональні стратегії маркетингу, і т.п.
Метод експертних оцінок
Особливе місце в методичному арсеналі бізнес-планування займають методи експертних оцінок. Вони дозволяють досить швидко отримати відповідь про можливі варіанти розвитку тих чи інших подій, виявити слабкі та сильні сторони підприємства, отримати оцінку ефективності проекту. Серед них слід назвати методи “мозкової атаки”, “адвокати диявола”.
Процедура експертизи передбачає можливість генерувати ідеї або вишиковувати слабкі місця в проекті.
Основні вимоги до експертів:
компетентність;
професіоналізм;
авторитетність;
безпристрасність.
Активно використовуються в бізнес-плануванні методичні прийоми, запозичені в інших галузях знань: психології, соціології, екології, естетики, дизайну.
В даному аспекті особливе місце слід виділити соціології та психології, адже успіх будь-якої бізнес ідеї залежить в першу чергу від того, на скільки вона задовольняє потреби людей.
2. Структура та зміст основних розділів бізнес-плану.
Кожне підприємство складає бізнес-план по-своєму. Конкретні підходи до складання бізнес-плану змінюються в залежності від характеру бізнесу, мети проекту, вимог потенційних інвесторів.
Н-д: основні акцепти плану будуть інші в залежності від того, на що він спрямований: на одержання кредиту в комерційному банку, чи буде використаний керівництвом фірми на залучення нового акціонерного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методика та методологія бізнес планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок