Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стратегії розвитку інноваційного потенціалу підприємств 

Стратегії розвитку інноваційного потенціалу підприємств 

Назва:
Стратегії розвитку інноваційного потенціалу підприємств 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,33 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Стратегії розвитку інноваційного потенціалу підприємств 


Сьогодні перевага в конкурентній боротьбі визначається не рівнем запасів природних ресурсів, ні потужністю фінансового капіталу, а те як держава забезпечить якнайповніший прояв професійних здібностей своїх громадян, які зуміють перевершити інших в освоєнні нових знань і практичних досягнень, трансформації їх в найсучасніші технології і продукцію. Тому питанню інноваційного розвитку підприємств необхідно приділяти все більш уваги бо тільки через такий розвиток можливе досягнення конкурентних переваг на внутрішніх та зовнішніх ринках. Інноваційний процес виникає коли створений в науково-технічній сфері унікальний продукт передається у виробництво і далі знаходить свого споживача. Науково-технічна сфера виробництва і споживання є основними базовими елементами структури інноваційного процесу, невідмінною складовою інноваційного потенціалу. Інноваційний розвиток можливий за умови розвитку інноваційного потенціалу.
У попередніх роботах автором запропоновано комплекс показників оцінки інноваційного потенціалу підприємства [1,2]. Наступним кроком потрібно на підставі отриманих оцінок розробити стратегію розвитку інноваційного потенціалу підприємства. Для цього розроблено матрицю стратегій розвитку інноваційного потенціалу підприємств (рис. 1)
Ось ординат (економічне зростання) складатиметься з таких координат: низьке – низьке з потенціалом розвитку – статичне – високе, а ось абсцис (рівень інновацій) будуть визначати наступні показники: відсутній – низький – задовільний - високий.
Розглянемо, що означає кожна з координат матриці.
Під „низьким” економічним зростанням маємо на увазі, що підприємство не має коштів для того, щоб довести свої ідеї та розробки до стадії інноваційного продукту.
Під „низьким економічним зростанням з потенціалом розвитку” розуміємо, що підприємство здатне профінансувати інноваційні проекти.
„Статичне” економічне зростання – це стійкий економічний стан, який отриманий завдяки виробництву гарно відомої продукції, що користується попитом на ринку.               
Рис. 1. Матриця стратегій розвитку інноваційного потенціалу підприємств
„Високе” економічне зростання мають підприємства, які є лідерами з виробництва продукції у своїй галузі.
„Відсутній” рівень інновацій властивий підприємствам, які не впроваджують інноваційну діяльність.
„Низький” рівень інновацій мають підприємства, які тільки починають формувати групи спеціалістів для впровадження інноваційної діяльності.
„Задовільний” рівень інновацій - мають підприємства, які в змозі запропонувати інновації, що користуються попитом сьогодні (задовольняють потреби сьогоднішнього дня).
„Високий” рівень інновацій – властивий підприємствам, що мають розробки, потенційний ринок на які ще не сформований, тобто сьогодні нема потреби в такій інновації, але завтра вона буде сформована і таке підприємство буде лідером у впровадженні інновацій.
Оцінку інноваційного потенціалу підприємств автор пропонує проводити за 5-ти бальною шкалою [1], тому для того, щоб занести отримані результати до матриці стратегій ми розподілили її таким чином, що кожен квадрант займає на числовій прямій 0,24 бала (мінімум – 1, максимум – 5).
16 квадрантів означають 16 станів інноваційного потенціалу підприємства і в залежності від квадранта можна розробити стратегії подальшого розвитку підприємства. При розробці стратегій ми розглядаємо розвиток з точки зору руху уперед і за умови, що підприємства прагнуть займатися інноваційною діяльністю, тобто виробляти інноваційні продукти. Економічне зростання підприємства при підвищенні інноваційного потенціалу буде тимчасово знижуватися.
Квадрант 1 (1-1,25) характеризується відсутністю інноваційної діяльності та низьким економічним зростанням. Підприємству з такою оцінкою інноваційного потенціалу потрібно знайти фінансування, щоб рухатися у напрямі 2 квадранту (на рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стратегії розвитку інноваційного потенціалу підприємств 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок