Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат українською: Економіка праці

Економіка праці / сторінка 5

Назва:
Економіка праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Суть атестації і раціоналізації робочих місць полягає у тому, що періодично (щороку або раз на 2-3 роки) проводять їх комплексну перевірку, виходячи з вимог типових проектів організації робочих місць, технологічних карт, досягнень передового досвіду. Робочі місця атестуються за трьома групами питань:

- оцінюється технічний рівень обладнання і прогресивність технологій, що застосовуються, їх відповідність найвищим досягненням у цій галузі по продуктивності, якості продукції, витрачання сировини, матеріалів, палива, енергії; перевіряється стан технологічного оснащення, контрольно-вимірювальних приладів, оправданість рівня механізації праці;

- дається оцінка організаційному рівню робочого місця на його відповідність вимогам НОП і типових проектів організації робочих місць. При цьому аналізують кількість якість оснащення робочого місця, раціональність його планування; відповідність форми організації праці технологічному процесу, кваліфікації робітника і складності виконуваних ним робіт; якість діючих норм, ефективність використання робочого місця в часі; коефіцієнт змінності, зайнятість робітника продуктивною працею протягом зміни;

- оцінюються умови праці та рівень її безпеки шляхом перевірки відповідності санітарно-гігієнічних умов (стан повітряного середовища, шум, вібрація, загазованість, освітленість та ін.) нормативним вимогам; вивчається відповідність виробничого процесу і його оснащення стандартам безпеки та нормам охорони праці; важкість та монотонність праці, забезпеченість працівників спецодягом і спецвзуттям, засобами індивідуального та колективного захисту.

Роботу з атестації робочих місць на підприємстві організовують і проводять спеціальні атестаційні комісії з числа найкваліфікованіших фахівців і керівників. Персональний склад комісії та терміни проведення цієї роботи затверджуються наказом керівника підприємства. Крім визначення стану робочих місць атестаційними комісіями, водночас робиться й оцінка робітників, зайнятих на цих робочих місцях.

За результатами перевірки приймається одне з трьох можливих рішень:

- атестувати робоче місце;

- робоче місце підлягає;

- робоче місце підлягає ліквідації.

Робочі місця, які підлягають ліквідації, скасовуються внаслідок чого вивільняються робочі площі, які можна використати набагато ефективніше.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економіка праці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок