Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функції держави

Функції держави

Назва:
Функції держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Функції держави.
План.
Функції в залежності від поділу влади на:
а) законодавчу;
б) виконавчу;
в) судову.
Функції в залежності від сфери впливу:
а) зовнішні,
б) внутрішні.
1. Держава – особлива політико-територіальна організація, що має суверенітет, спеціальний апарат управління і примусу і здатна надавати своїм приписам загальнообов’язкової сили для всього населення країни.
Стаття 6 Конституції України визначає порядок здійснення державної влади в Україні на основі принципу її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Реалізація цього принципу в практичній діяльності державного механізму покликана запобігати концентрації всієї влади в руках однієї особи чи одного органу, що, як показує практичний досвід, призводить до свавілля у здійсненні керівництва державою і суспільства. Слід мати на увазі, що необхідною умовою реального втілення цього принципу в практику організації й діяльності державного апарату є створення системи взаємних стримань і противаг між органами, які належать до різних гілок влади. Інакше кажучи, з метою запобігання ситуації, за якої одна з гілок влади набуває певних переваг над іншими, необхідна чітка визначеність їх компетенції й наявність реальних можливостей протистояти спробам інших гілок влади здійснювати невластиві їм функції.
а) Законодавчу владу іноді називають представницькою. Органи законодавчої влади вибирає народ на виборах. Ст.76 і 77 Конституції України.
Стаття 75 Конституції України закріплює, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України.
Головна функція законодавчої влади – створення законів, обов’язкових для виконання. Крім того, вона затверджує бюджет, тобто прибутки і витрати держави, здійснює контроль за діяльністю виконавчої влади.
Загальноприйнята назва вищого законодавчого органу країни - парламент. Але в різних країнах його називають по-різному.
в) Виконавчу владу іноді називають адміністративною.
Її головне завдання – забезпечення виконання рішень, законів, прийнятих законодавчою владою. Ця влада діє в межах законів, її рішення повинні відповідати їм. До Виконавчої Влади входять як центральні органи (здебільшого вони мають назву Кабінету Міністрів або Уряду), так і місцеві органи Виконавчої Влади.
Стаття 113 Конституції України закріплює:
Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів Виконавчої Влади.
Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України у межах, передбачених у статтях 86, 87 Конституції України.
Кабінет Міністрів України в своїй діяльності керується Конституцією і законами, актами Президента України.
В окремих країнах до Виконавчої Влади входить також глава держави – Президент, який очолює Виконавчу Владу.
Згідно статті 160 Конституції України Президент України теж має повноваження в цій сфері.
в) Важливу роль у державі відіграє судова влада, що здійснює захист права від будь-яких посягань, від кого б вони не виходили
Суд незалежний від інших гілок влади, більше того, в разі суперечки між законодавчою і виконавчою владою він виступає як арбітр, визначає правоту однієї з сторін , суд здійснює правосуддя, керуючись виключно законом.
Діяльність судової влади в Україні спрямована на захист прав і свобод громадян, конституційного ладу, національної безпеки, територіальної цілісності, дотримання законності й справедливості в суспільстві Розділ VІІІ КУ.
Отже, державі, в якій здійснюється принцип розподілу влади, притаманні певні особливості:
єдиним джерелом влади є лише народ;
жодний орган не концентрує в собі всю повноту державної влади;
є відносна незалежність трьох гілок влади – законодавчої, виконавчої, судової.
Існує система противаг, що заважає концентрації всієї влади в руках однієї з гілок влади.
2. Основні напрями діяльності держави, що забезпечують здійснення завдань, заради яких вона створена, називають функціями держави.
Держава здійснює влади і функції як на своїй території, так і за її межами, через те їх поділяють на внутрішні і зовнішні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функції держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок