Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль нових технологій у підвищенні ефективності підприємства

Роль нових технологій у підвищенні ефективності підприємства

Назва:
Роль нових технологій у підвищенні ефективності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль нових технологій у підвищенні ефективності підприємства


Зростання економіки України протягом останніх років відбувається високими темпами. Якщо у 2000 році рівень ВВП складав 170070 млн.грн., то вже у 2004 він становив 344822 млн.грн. ( збільшився у 2 рази). Ще швидше розвивалась промисловість, обсяги виробництва якої за цей же період виросли у 2,2 рази. Однак, радикального покращення життя у країні немає, не відбувається зниження показників бідності і не спостерігається відчутного зростання витрат населення, тобто не видно росту його споживчої здатності. Збільшення середньої заробітної плати у 2,5 рази за 2000-2005 р.р. приховує у собі той факт, що високі відносні показники пояснюються вкрай низьким рівнем, від якого розраховуються проценти зростання [1]. Внаслідок цього з’явилось і доволі відчутно дається взнаки гостре протиріччя – між наявністю високих темпів економічного росту і змінами у добробуті народу.
Так, В.Марцинкевич вважає, що збільшенню ефективності виробництва у найбільшій мірі сприятиме спрямування зусиль на відповідність між розвитком виробничого апарату, науково-технічним прогресом і підготовкою кваліфікованих кадрів. Як зазначає Федюніна С.Д: “Більшість підприємств харчової галузі потребують докорінного оновлення технічної бази. Умови конкурентної боротьби вимагають впровадження сучасного високопродуктивного устат-кування і новітніх технологій, широкого залучення наукового потенціалу”. Очевидно, що у сучасних умовах формування ринкових відносин необхідно здійснювати перехід до принципово нових технологій, до техніки наступних поколінь – докорінне переозброєння усіх галузей народного господарства на основі найновітніших досягнень науки та техніки. Розвиток та активізація інноваційної діяльності є одним з найважливіших чинників підвищення конкурентоспроможності підприємств та економіки країни в цілому.
Перехід до ринкових умов господарювання виявився досить складним процесом для під-приємств харчової промисловості. По-перше, проведення ринкових реформ відбувалось непослідовно і без урахування галузевої специфіки харчової промисловості. По-друге, це пояснюється низьким техніко-технологічним рівнем виробниц-тва, що впливає на невисоку конкурентоспроможність вітчизняної продукції на зовнішньому ринку. Рівень зносу фондів промисловості досягає 45—50%. Продуктивність праці в даному секторі промисловості у 4-5 разів нижча, ніж у роз-винутих країнах, рівень механізації праці на харчових підприємствах становить близько 50-60%. Майже половину технологічного устаткування, встановленого в переробній сфері, потрі-бно замінити, і близько чверті — модернізувати. Світовим стандартам відповідає лише 15% активної частини основних виробничих, фондів, частка механізованих ліній становить лише 8% від діючого устаткування [3].
Проблема недосконалої структури виробничої бази не обійшла і молочну промисловість. Молоко та продукти його переробки займають важливе місце в структурі харчування і тому належать до соціально значущих і формує достатньо привабливий за обсягами ринок. Стан молочного підмплексу та забезпече-ність населення його продуктами є одним із ключових індикаторів розвитку економіки й продовольчої безпеки країни, тому майже в усьому світі це предмет особливої уваги держави та об’єкт державного регулювання. Тому актуа-льним є питання вивчення перспектив ефективного розвитку молочного підкомплексу в регіонах України, зокрема в Херсонській області, яка останнім часом займає останнє місце в країні по виробництву і споживанню молока та молокопродуктів [5]. Динаміка основних показників діяльності підприємств молочної промисловості у цій області наведена у табл. 1.
Таблиця 1. Динаміка основних показників діяльності підприємств молочної промисловості у Херсонській області за 2002-2004 роки
Показник | 2002 | 2003 | 2004
Виручка від реалізації продукції (дохід), тис.грн | 118214,6 | 164856,0 | 263783,6
Чисельність персоналу, чол. | 1577 | 1642 | 1949
Виробітка, тис.грн/чол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль нових технологій у підвищенні ефективності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок