Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інституційний аналіз економічного проекту

Інституційний аналіз економічного проекту

Назва:
Інституційний аналіз економічного проекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інституційний аналіз економічного проекту

Мета, завдання та методи інституційного аналізу

Інституційний аналіз має на меті дати оцінку можливості здійснення проекту в існуючому політичному, економічному та правовому полі, впливу зовнішнього середовиша на процес реалізації проекту, а також здатності організації власне реалізувати проект.

Інституційний аналіз передбачає вирішення таких завдань:

характеристика політичних та економічних факторів,що впливають на проект;

оцінка найважливіших законів та нормативних актів, що безпосередньо пов”язані з проектом;

визначення оптимальної форми організації виконання проекту;

вибір організаційної структури підприємства, що створюється або реорганізується для виконання проекту;

принципи комплектування та навчання персоналу для виконання проекту;

оцінка слабких і сильних сторін організації проекту, людських ресурсів фірми,кваліфікації,управлінських та адміністративних можливостей всіх учасників проекту.

Основними методами інституційного аналізу є наступні:

збирання та опрацювання опублікованих даних про середовище проекту та можливості організації;

бесіди із зовнішніми експертами та співробітниками організації;

анкетне опитування зовнішніх експертів і співробітників організації.

Методика інституційного аналізу заснована на розглянутих вище способах вивчення впливу середовища на проект та аналізу діяльності організації в минулому і планів на майбутнє. Опрацювання даних вимагає знання методів макроекономіки та статистики, а вміння вести бесіду й проводити анкетне опитування - обізнаність з методами соціології та психології при цьому аналітик завжди повинен мати нормативну модель сприятливого середовища і правильної організації, відхилення від якої дає йому змогу відхилити проект, прийняти із застереженням про усунення недоліків або прийняти беззастережно. Якщо аналітик виконує роль розробника проекту,він має дотримуватися своєї нормативної моделі і рекомендувати її своїм партнерам.

Зовнішні фактори , що впливають на організацію проекту.

Зовніші фактори - це, як правило,неконтрольовані сили, що впливають на рішення менеджерів та їх дії і,врешті - решт, на внутрішню структуру і процеси в організації.Менеджери мають відповісти на питання, хто і що іззовні впливатиме на успіх проекту.

Основними зовнішніми факторами є політико-правові та економічні.

Політико-правові фактори

Політико-правові фактори - це обмеження в процесі прийняття рішень, котрі є результатом правових та управлінських рамок, в яких фірма повинна або збирається здійснити проект.Ці рамки накладають на фірму обов”язки захисту споживачів і довколишнього середовища, виконання антимонопольного законодавства, сплати податків, встановлення мінімального рівня заробітної плати і т.п.Державні нормативні акти,включно закони і підзаконні адміністративні акти, мають обмежувальний характер і відповідно істотно звужують рамки проекту.З іншого боку, нормативні акти можуть сприяти реалізації проектів у результаті пільг щодо оподаткування,державних субсидій,дотацій,пільгових кредитів.Найяскравіший приклад - проект реконструкції “АвкоЗАЗу” із залученням інвестицій корейської корпорації ДЕУ,стосовно якого було прийнято спеціяльний закон.

Усі пректи розвитку як у державному, так і в приватному секторах зазнають великого впливу урядової макроекономічної політики, а також нормативних актів, що уособлюють цю політику. Крім того, на проект також впливають політичні преференції більшості парламенту, президенського оточення та лідерів політичних партій. Якщо організації змушені розтрачувати свої сили і ресурси на боротьбу з негативним впливом політичним рішень, то вони не спроможуться ефективно будувати свою роботу на тривалу перспективу..

Політичні умови мають велике значення, особливо в довгостроковій перспективі.Зміни курсу політичного керівництва або навіть зміна чиновників на міністерському рівні можуть істотно вплинути на долю проекту, а також на працездатність і моральний стан персоналу проекту.

Аналіз політичних умов і політичний прогноз є неодмінним компонентом інституційного аналізу. Протягом 19992-1997-х р.в Україні відбувалися значні зміни прем”єр- міністрів, керівників міністерств і відомств. Політика держави небула стабільною. Співвідношення сил у Верховній Рвді змінювалося. Цу мало вплив буквально на всі проекти: від великих - в галузі машинобудування і нафтопереробки, до дрібних - в агропереробці й торгівлі.Дії владних структур завжди загрожують підприємцям збитками.Останнім часом широкого застосування набула теорія раціональних очікувань, яка дає нам змогу відповісти на питання, як підприємцеві враховувати в своїй діяльності можливі дії державних органів у галузі оподаткування, фінансової політики, регулювання і т.п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інституційний аналіз економічного проекту

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок