Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості економічної ситуації в Україні

Особливості економічної ситуації в Україні

Назва:
Особливості економічної ситуації в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості економічної ситуації в Україні


У свій час Україна була однією з найбільш інтенсивно розвинутих республік колишнього СРСР. ЇЇ промисловий, аграрний і науково-технічний потенціали були найбільш потужними, особливо в сфері добувної промисловості та металургії, в агропромисловому і воєнно-промисловому комплексах. Випуск Україною основної промислової та сільськогосподарської продукції, а також продовольства становив у загальносоюзному виробництві близько 1/5, а за видобутком залізної та марганцевої руд, виплавкою металу, виробництвом металовиробів, цукру і олії, створенням окремих видів машин і устаткування вона займала одне з провідних місць. Проте загальне економічне становище, ринкова дефіцитність і добробут українського народу ледве утримувалися на середньосоюзному рівні, а іноді і були нижчими від нього, що, природно, викликало незадоволеність І підрив мотивації до більш продуктивної праці та ефективного господарювання. Більше того. централізований перерозподіл матеріальних ресурсів через Держпостач, а фондів оплати праці та інвестиційних фондів через союзний бюджет призводив до ущемлення національних інтересів, адміністративного і фінансового обмеження зростання зарплати та інших доходів населення, а також вкладень до найбільш прогресивних сфер і структур господарської діяльності соціальної спрямованості.
Процес еволюційного розвитку ринкового господарства в конкурентному середовищі дозволяє швидко формуватися альтернативним варіантам структур з вищою кінцевою результативністю. Зовсім неприпустимо під політичними гаслами і огульними вимогами тих чи інших партій, які виражають корпоративні інтереси лише вузького кола заінтересованих осіб, видаючи їх за загальнонародні, руйнувати діючий виробничий потенціал, ефективно функціонуючі господарські системи, не створивши нічого нового, більш продуктивного І конкурентоспроможного. Таке бездумне трасформування, яке несе в собі елементи штучного створення господарського хаосу, є антинародним і суперечить прогресивному напряму економічного зростання і розвитку. Саме внаслідок відсутності всебічно обгрунтованої комплексної програми ринкових реформ і механізму їх послідовної практичної реалізації Україна потрапила в особливо скрутне економічне становище.
Не відповідають істині твердження критиків економічних перетворень в Україні про те, що, нібито, ніякі ринкові реформи тут не проводяться. Сформовано Національний Банк і розгалужену систему комерційних банків. Проте, на жаль, ця банківська система не виконує належним чином покладених на неї функцій управління процесами грошового обігу, кредитного регулювання, здійснення активного впливу на розвиток і оновлення національного товаровиробництва. Залишається підірваною стабільність бюджетної сфери та платіжної дисципліни.
Не досягло своєї стратегічної мети і завдання реформування фінансової системи держави. Далеко не досконалі, стосовно до періоду виходу з глибокої кризи, цінова і податкова політика, чия стимулююча і гальмуюча роль є загальновідомою. Загострення бюджетного дефіциту платіжного балансу прямо і безпосередньо пов'язане з невмілою внутрішньою і зовнішньою економічного політикою держави, що обернулася серйозними перебоями в проведенні реформ, які законодавча і виконавча гілки влади України сумлінно прагнули втілювати в життя з однозначною реакцією посилення негативних тенденцій і кризових явищ у відповідь. Гостра платіжна криза паралізує життєдіяльність всього економічного організму держави, загрожуючи взагалі її незалежному існуванню.
За роки безпосередньої ринкової трансформації (1992-1997 рр.) відбувся бурхливий процес роздержавлення і приватизації суспільного майна. У 1995 р. в державній власності залишилося 3701 (41,6%) промислових підприємств, але вони виробили 51,4% всієї промислової продукції. В той же час 5180 (58,2%) підприємств перейшли у колективну (переважно акціонерну власність), виробивши 48,6% продукції. 18 підприємств стали власністю інших держав . З загальної кількості будівельних організацій (без кооперативів та малих підприємств) в державній власності залишилося всього 703 (22,8%), які виконали 28,3% підрядних робіт, а будівельних організацій інших форм власності відповідно - 2379 (77%) і 71,6% .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості економічної ситуації в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок