Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціально - трудові відносини та їх вплив на ринкову економіку

Соціально - трудові відносини та їх вплив на ринкову економіку

Назва:
Соціально - трудові відносини та їх вплив на ринкову економіку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,35 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Соціально - трудові відносини та їх вплив на ринкову економіку

Україна як держава впевнено крокує до інтегрованої Європи з ринковою економікою, а також ринком праці, товарів, капіталів.

Чи існує в Україні ринок праці? Так, формування і реформування його триває. За двох форм власності (державної і приватної) є підприємства, організації, установи різного підпорядкування, різних форм капіталу. При цьому в кожному з них (залежно від сфери діяльності) різний рівень забезпеченості кадрами, кваліфікації працівників, заробітної плати тощо. Спинимось на державних і державних (бюджетних) організаціях, установах, де залежно від галузі теж існують різні умови саціально-трудових відносин. Чому, припустимо, три організації, що працюють над однією проблемою, фінансуються з державного бюджету, але різно підпорядковані, мають різний рівень заробітної плати. Як може головний спеціаліст з вищою освітою. В одній організації одержувати 150 грн., в іншій - 350, а що в іншій - 550 грн., якщо в них приблизно однаковий стаж, досвід роботи, кваліфікація. Чату взагалі має бути така диспропорція саме в бюджетній сфері? Якщо нині профспілки пропонують мінімальну зарплату 165 грн., то як позначиться цей мінімальний рівень на оплаті праці того самого головного спеціаліста, і яким буде навантаження на державний бюджет, чи знову ухвалюватимуть нормативні документи, що не можуть бути виконаними? Чи відрізнятиметься оплата праці головного спеціаліста і прибиральниці, чи забезпечуватимуться між посадові, міжкваліфікаційні, міжгалузеві диференціації оплати праці? Ці запитання хвилюють працівників постійно.

Чи можна поліпшити цю ситуацію? Так, можна й потрібно. По - перше, врегулювати оплату праці працівників бюджетної сфери; по - друге, запровадити єдиний відсоток прибуткового податку для працівників усіх форм власності; по - третє, зменшити навантаження з нарахувань на заробітну плату; по - четверте, скоригувати оплату праці працівників, професії яких єдині для всіх галузей.

За офіційними джерелами в Україні постійно зменшується чисельність безробітних. За рахунок яких процесів це відбувається, якщо за підрахунками соціологів уже через 30 років населення України зменшиться на 10 млн. осіб. По - перше через, через приховане безробіття, по - друге, нині значна еміграція населення, спричинена низьким півнем життя, низькою потребою в працівниках, низьким рівнем виробництва. Особливо значна міграція з сільської місцевості.

Куди мігрує населення? Переважно до країн Західної Європи, Росії. Виїжджають передовсім молоді люди віком від 20 до 30 років, тобто народжені в 70 - х 80 - х роках. Більшість з них не бажає повертатися до рідної країни. Якщо цей процес не спинити, в найближчі роки, через 5-10 років, матиме гострий дефіцит робочої сили.

Яких заходів потрібно вжити для зменшення міграції населення? Це створення оплачуваних робочих місць, особливо в сільській місцевості, сприяння багатотоварному виробництву, інвестиціям на селі, забезпечення не менш як 80% обсягу оплати праці в господарствах у грошовій формі, сприяння розвитку тваринництва в сільському господарстві, будівництву на селі і відтворенню сільської інфраструктури, складання колективних договорів у кожному господарстві, що має понад 10 постійно працюючих; створення вигідних ринків експорту сільськогосподарської продукції тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Соціально - трудові відносини та їх вплив на ринкову економіку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок