Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Специфіка дії економічних законів і закономірностей розвитку світового господарства

Специфіка дії економічних законів і закономірностей розвитку світового господарства

Назва:
Специфіка дії економічних законів і закономірностей розвитку світового господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Специфіка дії економічних законів і закономірностей розвитку світового господарства


План
1. Поняття економічних законів та закономірностей розвитку світового господарства.
2. Особливості дії економічних законів та закономірностей розвитку світового господарства.
3. Використана література.


1. Економічні закони відбивають постійні суттєві причинно-наслідкові зв'язки. В економічному законі перехід від процесу-при-чини до процесу-наслідку являє собою особливу форму руху, де один економічний процес породжує інший, а внутрішнім імпульсом є об'єктивна економічна суперечність.
У кожній такій суперечності є дві сторони (або протилежності). Однією з них є процес-причина, другою — економічний процес, який виступає як чинник, що протидіє процесу-причині. Він виникає як наслідок розвитку продуктивних сил, кількісних змін у процесі ви-робництва.
Суперечності економічного закону вирішуються не автоматично, а через суспільні дії людей. Подолання суперечності за сприятливих умов завершує перехід до процесу-наслідку, який виявляється у різних формах.
Отже, форми вияву економічного закону — це результат дії його причинно-наслідкового зв'язку. Це те, що можна спостерігати на поверхні розвитку економічних явищ.
Форми вияву економічного закону впливають на економічні про-цеси, на розвиток економіки. Це неминуче породжує різні соціаль-но-економічні наслідки, що залежать від умов дії закону. Оптимальні умови функціонування зумовлюють раціональні форми вияву еко-номічного закону. Проте економічний закон може реалізуватись в умовах, що відхиляються від нормальних. Тоді форми вияву закону відхиляються від нормальних і призводять до негативних соціально-економічних наслідків.
Зміст економічного закону містить його кількісне виражен-ая, або, інакше кажучи, математичну модель закону.
Економічні закони математично виявляються у різних формулах функціональної залежності. Визначення кількісного вираження еко-номічного закону має дуже важливе значення. Воно дає можливість наочно побачити, як розвиваються економічні процеси, своєчасно виявити недоліки і вжити відповідних заходів щодо усунення їх.
Закони бувають:
- загальні - властиві всім економічним системам;
- часткові - властиві двом або декільком економічним системам;
- одиничні - властиві одній, окремо взятій системі.
У світовому господарстві діють наступні економічні закони:
- інтернаціоналізації господарського життя;
- інтернаціоналізації вартості;
- світової конкуренції;
- економічної нерівності розвитку держав;
-  закон сукупного попиту та пропозиції;
- закон світового нагромадження і т.д.
Економічні закономірності – це постійні, ті що повторюються стійкі причинно-наслідкові зв'язки, що показують суттєві моменти в розвитку економічних відносин, явищ і процесів і є наслідком дії системи економічних законів.
Головні економічні закономірності:
1.  Підвищення рівня суспільного виробництва, тобто розвиток крупних господарських одиниць (ТНК - транснаціональних корпорацій).
2. Зближення національних господарств.
3. Поглиблення міжнародного поділу праці.
4. Розвиток світового ринку.
5. Розвиток інтеграційних процесів в міжнародній економіці.
2. Розглянемо дію окремих законів світового господарства.
Закон інтернаціоналізації виробництва є економічною основою Міжнародного поділу праці(МПП). Він сприяє переходу МПП від загального до часткового і від часткового до одиничного поділу праці.
Загальний поділ праці – базується на спеціалізації сфер виробництва й поділу на галузі та підгалузі.
Частковий поділ праці – базується предметній спеціалізації та поділ галузей на підприємства.
Одиничний поділ праці – це внутріфірмова спеціалізація, яка базується на подетальній спеціалізації окремих виробничих одиниць.
Якщо при загальному та частковому поділі праці кожне підприємство залишається технічно незалежним, то при одиничному поділі праці кожне спеціалізоване підприємство технологічно взаємопов'язане з іншим. Всі виробничі одиниці розташовані в різних країнах і діють за єдиним технологічним планом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Специфіка дії економічних законів і закономірностей розвитку світового господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок