Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу

Аналіз моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу

Назва:
Аналіз моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу


У теперішній час більшість українських промислових підприємств стикається із проблемою збуту своєї продукції. В умовах жорсткої конкуренції українські промислові підприємства функціонують, маючи недосконалу систему збуту з високим рівнем витрат. Потенційні покупці часто не інформовані про існуючих виробників, нові види продукції, місця продажів. Це знижує обсяги виробництва продукції, у результаті чого скорочується рівень використання наявних виробничих потужностей, у той же час підвищуються питомі витрати виробництва.
У сучасних ринкових умовах для промислових підприємств стає особливо важливим знайти ефективні способи, методи й канали просування товарів та послуг на ринок. Підприємство повинне особливу увагу приділяти якості своєї комунікаційної політики. Велике значення має оцінювання ефективності маркетингових комунікацій. Існує багато методів оцінювання, однак прикладний аспект їхнього використання гальмується через недостатню відпрацьованість процедур застосування до певних предметів дослідження, що обумовлює актуальність проблематики статті.
Метою статті є висвітлення результатів дослідження автора відносно оцінювання ефективності маркетингової взаємодії з потенційним ринковим сегментом у моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу на споживача.
Деякі теоретико-практичні аспекти впровадження положень теорії маркетингових комунікацій підприємства розкрити в роботах [1-7]. Однак, недостатньо розглянутими залишаються питання методичного та алгоритмічного підходів до формування маркетингових комунікацій, а також оцінювання їх ефективності.
Автор згоден з точкою зору професора Барієва [2] про множинне розуміння одержувача в рамках концепції "маркетингу взаємодії", не тільки як споживача, але і як партнера, постачальника, конкурента та іншого елемента середовища маркетингу. З іншого боку, автор не бачить складності відносно формалізації оцінки ефективності взаємодії з перерахованими об'єктами середовища маркетингового оточення, у більшості випадків вони можуть бути зведені до полярного диференціала, що запропонований у моделі Schramm Model. Але, у випадках, якщо у якості одержувача комунікаційного повідомлення розглядається потенційний споживач (ринковий сегмент), такою поляризацією описати модель ефективності неможливо, хоча б у силу того, що у відмінності від інших об'єктів маркетингового оточення промислового підприємства, зворотний зв'язок визначений як динамічний та багатофакторно. Саме тому автор статті в сутності одержувача маркетингового комунікаційного повідомлення розглядає найбільш складний об'єкт ринкової системи - споживчий сегмент ринку, потенційного споживача. Відповідно, задача відправника повідомлення виявляється у взаємодії з одержувачем повідомлення в даній роботі обумовлюється очікуваним зворотним зв'язком.
За визначеною вище задачею комунікаційної взаємодії стає очевидним, що дослідження повинне будуватися відносно маркетингових методів і відповідних моделей, що описують взаємодію з потенційним ринковим сегментом по динамічній багатофакторній схемі. У сучасній науковій літературі [1-7], аналіз якої проведений автором, безліч методів і моделей найкраще узагальнено в моделі послідовності етапів впливу на споживача і відповідних ефектів, що була розроблена Р. Лейвиджем і Г. Стенером [6] (Левіджа-Стенера). Методична сутність моделі Левіджа-Стенера щонайкраще може бути представлена узагальненою авторською схемою, що враховує динамічний ефект маркетингового комунікаційного впливу на споживача та відповідні ефекти (див. рис. 1).
Сутність моделі припускає, що процес впливу на сегмент розбитий на чотири послідовних етапи (поінформованість (А), відношення (В), первинна покупка (С), повторна покупка (D)). Здійснюючи комунікаційні контакти зі споживачем, набір повідомлень спочатку формує в людини інформованість - споживач запам'ятовує марку товару або виділену характеристику продукту (поінформованість (А)).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз моделі послідовності етапів маркетингового комунікаційного впливу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок