Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття оцінки бізнесу

Поняття оцінки бізнесу

Назва:
Поняття оцінки бізнесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поняття оцінки бізнесу


Ще зовсім недавно поняття оцінки бізнесу в Україні розумілося, як оцінка окремого підприємства з акцентом на майновому характері, тобто вартість бізнесу розумілася, як вартість всіх активів оцінюваного підприємства. Таке бачення питання досить ефективно використовувалося в процесі приватизації державних підприємств, де головною метою було не оцінка майбутніх можливостей такого підприємства, виражене в поточній вартості, а вартість майна (активів), яке було у нього на балансі.
В умовах, коли процеси приватизації майже завершені, коли активно встановлюється вторинний ринок, оцінка бізнесу трансформується в необхідність розуміння його не як оцінки юридичної особи, а оцінки прав власності, матеріальних та нематеріальних активів якими це підприємство володіє .
Таким чином оцінка бізнесу в умовах України може розумітись в наступних аспектах:
Оцінка підприємств (оцінка цілісно-майнових комплексів);
Оцінка бізнесу.
Оцінка бізнесу передбачає оцінку конкретної діяльності, яка організована в рамках певної організаційно-правової форми. Головний критерій при цьому – доходність бізнесу, а отже і вибір адекватного методологічного підходу до його оцінки. В даному випадку головне для оцінювача – оцінити здатність такого бізнесу генерувати доход.
При оцінці підприємств, як цілісно-майнових комплексів, отримана вартість такого підприємства коригується на вартість нематеріальних активів (торгові марки, знаки, гудвіл) та на вартість нефункціонуючих активів. Зрозуміло, що конкретний бізнес в рамках організаційно-правової форми може бути об’єктом купівлі-продажу, але це не обов’язково супроводжується переходом власності не торгові марки, знаки і.т.і.
Таким чином відмінності розуміння оцінки підприємства та оцінки бізнесу зумовлені особливостями підприємства , як об’єкта оцінки.
На нашу думку головними з них є дві:
Наявність у підприємства сукупності нематеріальних активів, таких як торгові знаки, торгові марки, гудвіл, які істотним чином впливають на вартість такого підприємства;
Наявність у підприємства нефункціонуючих активів, які прямо чи опосередковано не використовуються в бізнесі, але в цілому впливають на вартість такого підприємства.
Оцінка вартості будь-якого об’єкту власності є впорядкованим, цілеспрямованим процесом визначення в грошовому виразі вартості об'єкту з урахуванням потенційного і реального доходу, який цей об’єкт приносить в певний момент часу в умовах конкретного ринку.
Процес оцінки передбачає наявність оцінюваного об’єкту і оцінюючого суб'єкта.
Суб'єктом оцінки виступають професійні оцінювачі, що володіють спеціальними знаннями і практичними навичками. Об'єктом оцінки може бути будь-який об'єкт власності в сукупності з правами, якими наділений його власник. Це може бути бізнес, компанія, підприємство, фірма, банк, окремі види активів, як матеріальних, так і нематеріальних.
Особливістю процесу оцінки вартості є її ринковий характер. Це означає, що оцінка не обмежується визначенням лише одних витрат на створення або придбання оцінюваного об’єкту. Вона обов'язково враховує сукупність ринкових факторів: фактора часу, фактора ризику, ринкову кон'юнктуру, рівень і модель конкуренції, економічні особливості оцінюваного об’єкту, його ринкове реноме, а також макро- і мікроекономічне середовище.
Основними факторами є час і ризик. Ринкова економіка відрізняється динамізмом. Фактор часу, мабуть, - найважливіший фактор, що впливає на всі ринкові процеси, на ціну, на вартість, на прийняття рішень.
Непродуктивно витрачений час означає втрату грошей. Єдиний спосіб уникнути цього - примусити капітал працювати. Гроші не приносять доход, якщо лежать «мертвим тягарем». При цьому важливо розуміти час отримання доходу, оскільки вже отриманий доход може бути реінвестований.
Час отримання доходу вимірюється інтервалами, періодами. Інтервал, або період, може бути рівний дню, тижню, місяцю, кварталу, півріччю або року.
Час, протягом якого повинні виплачені або отримані кошти, має першорядне значення в процесі оцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття оцінки бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок