Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне регулювання підприємницької діяльності, економічні функції податків

Державне регулювання підприємницької діяльності, економічні функції податків

Назва:
Державне регулювання підприємницької діяльності, економічні функції податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,16 KB
Завантажень:
2086
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державне регулювання підприємницької діяльності, економічні функції податків

Зміст

Вступ………………………………………………………………………….З

1. Механізм державного регулювання підприємництва……………….…5

1.1. Нормативно-правове (адміністративне) забезпечення розвитку" підприємництва………………………………………………………………6

1.2. Державна реєстрація підприємства та ліцензування підприємницької діяльності…………………………………………………………………… 7

1.3. Сертифікація та стандартизація……………………………………… .9

1.4. Дерегулювання підприємництва. Інституціональні засади державної підтримки підприємництва………………………………………………….11

1.5. Інформаційне, кадрове, науково-методичне забезпечення підприємництва………………………………………………………………15

2. Фінансові важелі державної підприємницької політики.

Економічні функції податків………… ……………………………………19

2.1. Податкове регулювання та сприяння розвитку" бізнесу…………… 19

2.2. Фінансово-інвестиційні важелі державного впливу на розвиток підприємництва………………………………………………………………29

Висновки…………………………………………………………………… .32

Список літератури……………………………………………………………33

Вступ

Народне господарство будь-якої країни - це складна економічна система, в якій виділяють різні сфери (наприклад, матеріального та нематеріального виробництва), галузі, підприємства та їх філіали, де працюють мільйони робітників десятків тисяч професій. Первинною ланкою цього складного організму є підприємства, на яких зайнято від 1-2 чоловік до декількох сотень тисяч працівників. Підприємства тісно пов'язані між собою різними видами економічних зв'язків: технологічних, техніко-економічних. фінансових, управлінських, власницьких та ін. З погляду власності найдосконалішою для їх взаємодії є акціонерна форма.

Серед багатьох чинників соціально-економічного прогресу у більшості країн світу, в тому числі в Україні, важливу роль у сучасних умовах відіграють підприємництво та суб'єкти, що його здійснюють. - підприємці. З'ясуванню сутності підприємництва, основних рис підприємця світова економічна наука приділяє увагу протягом майже трьох століть. Проте поняття "підприємництво" (як і всі інші економічні категорії) постійно поповнюється елементами нового змісту, що зумовлює необхідність його системного вивчення.

В Україні роль підприємництва є винятково актуальною. Розвиток мережі підприємницьких структур і передусім малих і середніх підприємств сприяє вирішенню гострих для економіки України проблем переходу до ринку. Однак становлення підприємницького сектору натрапляє на серйозні труднощі, пов'язані з формуванням сприятливого макроекономічного середовища.

Важливо усвідомлювати, що для нормального функціонування підприємницького середовища мають бути забезпечені такі обов'язкові умови:

стабільна національна кредитно-грошова система;

пільгова система оподаткування, що сприяла б швидкому припливу фінансових коштів у сферу бізнесу;

- активно діюча система інфраструктурної підтримки підприємницької діяльності (комерційні банки, товарно-сировинні біржі, страхові компанії, науково-консультативні та навчальні центр загального розвитку підприємництва, менеджменту, маркетингу тощо);

державна підтримка підприємництва в галузі фінансів і матеріально-технічного забезпечення (особливо під час започаткування та становлення);

ефективний захист промислової та інтелектуальної власності;

спрощена процедура регулювання підприємницької діяльності державними органами управління національним господарством;

правова захищеність підприємництва;

формування в суспільстві привабливого іміджу підприємництва, толерантного ставлення до його тимчасових невдач.

1 Механізм державного регулювання підприємництва

На нинішньому етапі розвитку України, коли трансформаційний спад поступово змінюється структурною перебудовою, паралельно з процесами становлення підприємницького сектору відбувається формування механізму його державного регулювання. Тобто державна підприємницька політика ще перебуває в зародковому стані і є так само недосконалою, як і всі інші інструменти регулювання. Важливою складовою механізму державного регулювання підприємництва має стати система його державної підтримки, створення якої нині проголошується як запорука поліпшення стану в усіх сферах соціально-економічного життя суспільства.

Економічний зміст державної підтримки полягає в розробці та реалізації системи державних програм науково-технічного, ресурсного, фінансового, консультативного, кадрового та іншого сприяння розвитку підприємництва.

Державні програми підтримки можуть виконуватись центральною чи місцевою владою, суспільними (некомерційними) структурами або через приватні організації, яким для цієї мети надаються державні субсидії [7. 190].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Державне регулювання підприємницької діяльності, економічні функції податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок