Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Предмет цілі і функції економічної теорії

Предмет цілі і функції економічної теорії

Назва:
Предмет цілі і функції економічної теорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
“Предмет цілі і функції економічної теорії”


Зміст


Вступ
В складному переплетінні біологічних та соціальних, матеріальних та духовних боків життя людини економічна теорія аналізує вирішальну область життєдіяльності людства, а саме сферу виробництва та розподілу життєвих благ в умовах обмеженості ресурсів, без якої були б неможливі всі інші форми реалізації особистих та суспільних інтересів.
Економічна теорія в вивченні суспільства виходить з важливої передумови про те, що людина є одночасно й виробником й споживачем економічних благ. Сучасні напрямки та школи економічної науки, акумулюючи все краще з досвіду її багатовікового розвитку, є основою економічної політики країн світу, сприяють пошуку шляхів подолання протиріч господарського життя.
Кризовий стан соціально-економічного та суспільно-політичного життя України виводить на перший план необхідність пошуку нових моделей розвитку суспільства, який би спирався не на ідеологічні догмати, а на визнані, обєктивно існуючи реалії життя, підтверджені результатами наукового пошуку. Саме тому, в наш час вивчення економічних наук, й перш за все, політичної економії є дуже актуальним.
Головною метою цієї роботи є розгляд сутності політичної економії як науки, визначення її предмету та особливостей методології дослідження. В межах роботи необхідно розглянути як змінювався предмет досліджень політичної економіки з початку її зародження й до наших часів, передумови таких змін, функції, які виконує політична економія у сучасному світі. Не менш важливим є також розгляд сучасних змін у методології політичної економії.
 


1. Сутність політичної економії як науки
Якою б різноманітною не була людська діяльність, вона повинна мати свою власну основу. Такою основою є економічне життя суспільства, тісно пов’язане з потребами та інтересами людей. В перекладі з грецької економіка означає мистецтво ведення домашнього господарства (<ойкос>-дім, домашнє господарство; <номос>-вчення, закон). Вперше цей термін ввів у обіг Аристотель (ІІІ ст. до н. е.). Він розділив науку про багатство на економіку та хримастику. Під першою він розумів виробництво благ для задоволення потреб людей, під другою - накопичення грошей, до якого ставився негативно.
Мислителі стародавнього світу робили спроби з’ясувати внутрішні підвалини економічного розвитку та формували окремі елементи економічних знань. З тих пір, як давньогрецький філософ Ксенофонт (ІV-ІІІ ст. до н. е.) започаткував нову на той час економічну науку в творах <Економіка> та <Про доходи>, зміст її невпізнанне змінився. По-перше, ведення господарства та управління ним здійснюються тепер не тільки в рамках сім’ї, а й у межах регіону, країни, групи держав, всього світу. По-друге, воно організується не тільки за територіальною, але й за виробничою ознакою. Отже, нині поняття <економіка> охоплює: сім’ю, підприємство (фірму); народне господарство певної країни чи його частину; сукупність взаємозв’язаних господарств груп країн, об’єднаних у різноманітних інтегральних організаціях: світове господарство як суперечливу цілісність взаємозалежних народних господарств усіх країн та їх об’єднань [5].
Економіка як народне господарство має дві сторони свого вираження: по-перше, як матеріально-натуральне наповнення, по друге, як сукупність виробничих відносин, що пов’язують процеси виробництва, розподілу, обміну та споживання суспільного продукту як фази постійного відтворення економіки.
Існує багато сучасних визначень поняття <економічна наука. Серед них основними є такі, які визначають її як науку: 1) про умови та форми, за яких відбуваються виробництво та обмін і відповідний розподіл продуктів між людьми, про шляхи розв’язання проблеми організації споживання й виробництва; 2) що вивчає проблеми використання обмежених виробничих факторів (землі, праці, устаткування, технічних знань), а також фінансових ресурсів для виробництва та розподілу продуктів між членами суспільства; 3) що з’ясовує закономірності руху цін, грошей, норми процента, капіталу і прибутку для вироблення державою відповідної політики впливу на економічне життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Предмет цілі і функції економічної теорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок