Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з ДРЕ

з ДРЕ

Назва:
з ДРЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з ДРЕ
План
Видатки бюджету на виплату пенсій окремим категоріям громадян.
Фінансування закладів і програм соціального забезпечення неповнолітніх і молоді.
Видатки на утримання будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів.
Видатки, пов'язані з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.


1. Видатки бюджету на виплату пенсій окремим категоріям громадян
Пенсійне забезпечення завжди відігравало помітну роль у діяльності будь-якої держави. З прийняттям Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про статус і соціальний захист гро-мадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро-фи", "Про державну службу" та низки інших законодавчих актів практично завершився процес створення єдиної всеохоплюючої системи пенсійного забезпечення в Україні.
Пенсійне забезпечення в Україні є державною системою, яка становить основну складову системи соціального захисту населення. Реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення здійснює Міністерство праці та соціальної полі-тики й Міністерство фінансів України. Управління фінансами пенсійного забезпечення здійснює Пенсійний фонд України, а обіг коштів у пенсійній системі відбувається через банківські установи та відділення зв'язку.
Система охоплює всіх непрацездатних громадян похилого віку, інвалідів, осіб, котрі втратили годувальника, виплати яким проводяться у формі пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, компенсаційних виплат, додаткових пенсій.
Кошти на реалізацію Державної пенсійної програми форму-ються за рахунок надходжень від:—
обов'язкових внесків підприємств, установ, організацій;—
обов'язкових внесків громадян;—
додаткових і спеціальних зборів;—
коштів державного бюджету;—
інших надходжень.
Мінімальна трудова виплата, що здійснюється відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", складається із розрахункового розміру мінімальної пенсії за віком 50 грив-ні та цільової грошової допомоги. Мінімальна виплата станом на 1 квітня 2003 року становила 80 гривень.
У межах мінімальної пенсії за віком-станом на 1 січня 2001 року пенсія була призначена 1048101 особі, що становить 7,9 відсотка загальної чисельності пенсіонерів. Станом на 1 січ-ня 2001 року виплати разом із цільовою допомогою одержують 3,4 млн. осіб, у тому числі 1,9 млн. пенсіонерів за віком при повному стажі роботи, що становить 14,5 % загальної чисель-ності пенсіонерів.
Пенсії по старості й за вислугу років становили на 1 січня 2001 року 75 відсотків від усіх пенсій, що призначаються відпо-відно до Закону України "Про пенсійне забезпечення". Загаль-ний пенсійний вік становить: 55 років — для жінок, 60 років — для чоловіків. Для призначення повної трудової пенсії за віком необхідно мати 20 років трудового стажу для жінок, 25 років — для чоловіків.
Пенсії при неповному стажі станом на 1 січня 2001 року із загальної чисельності пенсіонерів одержували 172957 осіб, або 1,6% від загальної чисельності пенсіонерів за віком.
Із числа пенсіонерів, які одержували пенсії станом на 1 січ-ня 2001 року, пенсії на пільгових умовах за списком № 1 вип-лачувалися: жінкам у віці до 55 років — 81217 особам, чолові-кам у вітті до 60 років — 161577 особам.
У загальній чисельності пенсіонерів пенсіонери-інваліди станом на 1 січня 2001 року становили 16,2 відсотка. Із числа інвалідів І та II групи чоловіків до 60 років — 262805 осіб, жі-нок до 55 років — 206111 осіб.
Пенсії у разі втрати годувальника становлять 8,2 відсотка від усіх пенсій, що були призначені станом на 1 січня 2001 ро-ку відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення". Загальна чисельність пенсіонерів, які одержують пенсію у разі втрати годувальника, — 841114 осіб, із них: на одного непра-цездатного — 596126 осіб (70,9%); на двох непрацездатних — 183663 особи (21,8%); на трьох і більше — 61355 осіб (7,3%).
Характерними рисами існуючої пенсійної системи є низький рівень пенсій, старіння населення, збільшення кількості достро-кових пенсіонерів, нестача коштів у Пенсійному фонді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: з ДРЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок