Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види та зміст внутрішньогосподарського планування

Види та зміст внутрішньогосподарського планування

Назва:
Види та зміст внутрішньогосподарського планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Види та зміст внутрішньогосподарського планування
Внутрішньофірмове планування є важливішою складовою частиною вільної ринкової системи, її основним саморегулятором. Взаємодіючи на мікрорівні з таким економічними науками як маркетинг, організація виробництва, управління підприємством і багатьма іншими, внутрішньовиробниче планування дозволяє знаходити відповіді на фундаментальні питання ринкової економіки. Цими головними питаннями сучасного ринку, які визначають основний зміст внутрішньогосподарського планування і всієї ринкової економіки в цілому, є 12. С. 81:
Яку продукцію, товари або послуги необхідно виробляти на підприємстві?
Скільки продукції або товарів вигідно виробляти підприємству і які економічні ресурси необхідно використовувати?
Як цю продукцію виготовляти, яку технологію застосувати і як організувати виробництво?
Хто буде споживати вироблену продукцію, за якими цінами її можна продавати?
Як підприємство може пристосуватися до ринку, і як воно буде адаптуватися до внутрішніх і зовнішніх змін ринку?
У вітчизняній планово-економічній літературі і господарській практиці виділялось два основних види планування:
техніко-економічне;
оперативно-виробниче.
Техніко-економічне планування передбачає розробку цілісної системи показників розвитку техніки і економіки підприємства в єдності і взаємозв’язку як за місцем, так і за часом дії. У ході даного етапу планування обґрунтовуються оптимальні обсяги виробництва на підставі обліку взаємодії попиту і пропозиції на продукцію та послуги, вибираються необхідні виробничі ресурси і встановлюються раціональні норми їх використання, визначаються кінцеві фінансово-економічні показники.
Оперативно-виробниче планування – це наступний розвиток і завершення техніко-економічних планів підприємства. На даному етапі планування встановлюються поточні виробничі завдання для окремих цехів, дільниць, робочих місць, здійснюються різні організаційно-управлінські дії з метою коригування процесу виробництва і т. п.
В умовах ринку, на думку М.І. Бухалкова 6. С.25-30, усі види внутрішньофірмового і корпоративного планування можна систематизувати за такими основними класифікаційними ознаками, як зміст планів, рівень управління, методи обґрунтування, час дії, сфера застосування, стадії розробки, ступінь точності та іншими.
1. За змістом планів треба виділяти, крім розглянутих техніко-економічного і оперативно-виробничого, такі види внутрішньогосподарського планування, як організаційно-технічне, соціально-трудове, постачальницько-збутове, фінансово-інвестиційне, бізнес-планування та інші. Кожне з них передбачає вибір своєї системи планових показників, які характеризують види конкретної діяльності, терміни виконання робіт, кінцеві або проміжні результати і т.д.
2. За рівнем управління в залежності від кількості лінійних ланок на підприємствах розрізняють такі види внутрішньогосподарського планування, як фірмове, корпоративне, заводське, або інші системи планів, які відносяться до вищої управлінської ланки або в цілому до господарської організації. На середньому рівні управління застосовується, як правило, цехова система планування, на нижньому – виробнича, яка охоплює окремі об’єкти планування (дільниця, бригада, робоче місце).
3. За методом обґрунтування в сучасному виробництві знаходять застосування наступні системи внутрішньофірмового планування: ринкове, індикативне і адміністративне, або централізоване. На підприємствах з державною, федеральною, муніципальною та іншими формами суспільної власності переважає централізована, або адміністративна, система планування. У господарських і акціонерних товариствах і на інших підприємствах з приватною формою власності застосовуються види ринкового або індикативного планування. Важливішими економічними регуляторами або орієнтирами у цих видах планування служать, відповідно, механізми вільних ринкових відносин, система взаємопов’язаних індикаторів або показників; централізовані або директивні рішення вищестоящих органів управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Види та зміст внутрішньогосподарського планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок