Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми фінансової стійкості підприємств в умовах нестабільності економічного розвитку

Проблеми фінансової стійкості підприємств в умовах нестабільності економічного розвитку

Назва:
Проблеми фінансової стійкості підприємств в умовах нестабільності економічного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,23 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми фінансової стійкості підприємств в умовах нестабільності економічного розвитку


В сучасних економічних умовах підприємства отримали самостійність у веденні господарства та в управлінні, несуть повну відповідальність за прийняття рішень.
Сучасний стан більшості підприємств знаходиться на межі банкрутства. Дебіторська та кредиторська заборгованість по всіх суб’єктах господарювання (крім малих підприємств та установ, що утримуються за рахунок бюджету) на 1 вересня 2004 року становила відповідно 307,8 та 386,6 млрд. грн., а на 1 вересня 2005 року зросла до 326,7 та 416,7 млрд. грн. відповідно, що вказує на погіршення фінансового стану підприємств (див. табл.1).
Таблиця 1
Динаміка заборгованості підприємств України
Роки | 1995 | 2000 | на 1.09.2005 | % 2005 до 1995
Дебіторська заборгованість
(млрд. грн.) | 22,3 | 194,2 | 326,7 | 1465
Кредиторська заборгованість
(млрд. грн.) | 30,5 | 266,6 | 416,7 | 1366
Заборгованість по кредитам, виданими комерційними банками
(млрд. грн.) | 4,1 | 19,6 | 130,7 | 3188
Див.: Тенденції української економіки. – грудень. - 2000. - С. 64; Бюлетень НБУ. - 2005. - № 12. - С. 8 - 9.
Тому першочерговими завданнями управління є розробка спеціальних методів, що забезпечать стійкий фінансовий стан підприємства та відведуть загрозу банкрутства. Ці методи необхідні не тільки для підприємств, що знаходяться у кризовому стані, а й для інших підприємств, оскільки вони дозволяють виявити та знешкодити на ранніх стадіях негативні фактори розвитку підприємства.
Методика антикризового управління при загрозі банкрутства передбачає діагностику банкрутства, виявлення факторів, що впливають на кризовий розвиток та розробку антикризових механізмів управління фінансами. Ці заходи отримали назву – "система антикризового фінансового управління".
Політика антикризового фінансового управління передбачає:
1. Періодичні дослідження фінансового стану підприємства з метою раннього виявлення признаків його кризового розвитку, що викликає загрозу банкрутства;
2. Визначення масштабів кризового стану підприємства;
3. Вивчення основних факторів, що обумовлюють кризовий розвиток підприємства;
4. Формування мети та вибір основних механізмів антикризового фінансового управління підприємством при загрозі банкрутства;
5. Впровадження внутрішніх механізмів фінансової стабілізації підприємства;
6. Вибір ефективних форм санації підприємства;
7. Фінансове забезпечення ліквідаційних процедур при банкрутстві підприємств [1].
Основною метою цієї системи є відновлення платоспроможності підприємства, укріплення достатнього рівня фінансової стійкості підприємства та відвернення загрози банкрутства.
Основою стабільного положення підприємства і заставою його життєздатності в ринкових умовах служить його фінансова стійкість. Вона відображає такий стан фінансових ресурсів, при якому підприємство, вільно маневруючи коштами, здатне шляхом ефективного їхнього використання забезпечити безперебійний процес виробництва і реалізації продукції, а також витрати по його розширенню і відновленню [2,3].
Визначення границь фінансово-економічної стійкості господарюючого суб'єкта, відноситься до числа найбільш важливих економічних проблем в умовах переходу до ринкової економіки, недостатність фінансової стійкості може привести до неплатоспроможності і відсутності в нього засобів для розвитку фінансово-економічної діяльності. Надлишкова фінансова стійкість перешкоджає розвиткові господарюючого суб'єкта, обтяжуючи його витрати зайвими запасами і резервами, що викликає уповільнення обороту капіталу і зниження ефективності відтворення. Отже, фінансова стійкість повинна характеризуватися таким станом і рухом фінансових ресурсів, що одночасно відповідає вимогам ринку і відповідає потребам розвитку фінансово-економічної діяльності господарюючого суб'єкта [4,5,6].
Ключовими характеристиками фінансової стійкості є: платоспроможність; кредитоспроможність; ефективність фінансово-економічної діяльності.
Для повної оцінки фінансової стійкості підприємства, для успішного здійснення фінансового планування необхідний детальний аналіз його фінансового стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми фінансової стійкості підприємств в умовах нестабільності економічного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок