Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми і перспективи інвестування у підприємства вугільної промисловості України 

Проблеми і перспективи інвестування у підприємства вугільної промисловості України 

Назва:
Проблеми і перспективи інвестування у підприємства вугільної промисловості України 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми і перспективи інвестування у підприємства вугільної промисловості України 


У останні роки акцент досліджень з проблем, пов'язаних із специфікою процесів трансформаційної економіки змістився у бік пошуку механізмів економічного зростання та підвищення ефективності функціонування економіки України у цілому. Центральне місце сьогодні займають проблеми інвестиційної активності розвитку вугільної промисловості. Тому що, на теперішній час і на віддалену перспективу вугілля - єдиний енергоносій, обсяги якого потенційно достатні для практично повного забезпечення потреб національної економіки.
Результати проведеного аналізу тенденцій розвитку світової енергетики свідчать про те, що в структурі світових запасів органічного палива на вугілля припадає 67 відсотків, на нафту - 18 та на природний газ - 15 відсотків. В Україні ці показники становлять відповідно 95,4 відсотка, 2 і 2,6 відсотка. Загальний обсяг запасів вітчизняного вугілля становить близько 117,5 млрд. тонн, з них промислових на діючих шахтах - 6,5 млрд. тонн, з яких майже 3,5 млрд. тонн - енергетичне вугілля.
Незадовільний стан галузі зумовлений цілим рядом факторів як об'єктивного, так і суб'єктивного характеру. До об'єктивних належить складність гірничо-геологічних умов видобутку вугілля, низький технічний рівень вугледобувних та вуглепереробних підприємств, великий ступінь фізичного і морального зносу основних фондів; суб'єктивні пов'язані з обмеженістю інвестиційних ресурсів, неефективною системою управління галуззю і відсутністю ринкового механізму ціноутворення на вугільну продукцію.
За останні роки у вугільній промисловості України посилилися процеси, пов'язані з трансформацією форм власності, насамперед вугледобувних підприємств. Проте, через низьку інвестиційну привабливість підприємств галузі, проведення непослідовної державної політики, відсутність досконалого механізму реформування відносин власності та їх правового забезпечення - роздержавлення шахт і розрізів не відповідає ринковим вимогам та перетворенням, які відбуваються у національній економіці. На теперішній час у вугільній промисловості функціонують 167 вугледобувних підприємств різних форм власності, з них 93 відсотки державної власності.
В 2005 році розроблена Концепція розвитку вугільної промисловості. Згідно з якої фінансове забезпечення розвитку вугледобувної галузі передбачає залучення інвестицій.
Справа в тому, що сам інвестиційний процес бере початок з кожного окремого підприємства, в надрах якого формується той імпульс, що надає руху інвестиційним циклам, які суттєво впливають на спрямованість та швидкість економічного розвитку країни.
Якщо розглядати сучасну українську економіку, можна виділити ряд факторів, які обумовлюючи загальну низьку ефективність інвестиційних процесів в Україні. Серед таких антиінноваційних факторів основними є:
- низький попит на кінцевий продукт виробника;
- наявність альтернативних (не інноваційних) варіантів підтримки прибутковості бізнесу. Справа в тому, що інтерес підприємства до інноваційного ресурсу залежить від того, як співвідносяться його ціна і доступність з іншими видами ресурсів;
- швидкість обігу капіталу. Об'єктивно, одним із головних критеріїв формування пріоритетів інвестиційної політики є норма прибутку на капітал;
- низький конкурентний клімат вітчизняної економіки. В економіці нашої країни, як показує практика, подібного ефективного конкурентного середовища не існує - має місце досить високий рівень монополізації серед вітчизняних підприємств і відсутня ефективна конкуренція з боку зарубіжних виробників. Високий рівень концентрації виробництва вітчизняної економіки є, по-перше, спадком від попередньої централізовано-планової системи і, по-друге, результатом не досить ефективної антимонопольної політики сьогодні. Що ж стосується конкуренції з боку зарубіжних економічних суб'єктів, то її інтенсивність ніколи не була значною, тому що привабливість українського ринку для вкладання інвестицій була і залишається не досить високою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми і перспективи інвестування у підприємства вугільної промисловості України 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок