Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС.ЙОГО ВИДИ І СУТЬ

МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС.ЙОГО ВИДИ І СУТЬ

Назва:
МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС.ЙОГО ВИДИ І СУТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС.
ЙОГО ВИДИ І СУТЬ


План
1. Суть міжнародного бізнесу, його види.
2. Спільне підприємництво.
3. Транснаціональний бізнес.
4. Вільні економічні зони.
1. Суть міжнародного бізнесу, його види
Міжнародний бізнес – це частина загальної системи міжнародних економічних відносин, що відповідає стосункам, пов’язаним з діловою діяльністю промислового, комерційного, валютно-фінансового, перевізного типів. Кожна форма міжнародних економічних відносин відображена в міжнародному бізнесі, і виходячи з них можна говорити про такі види міжнародного бізнесу, як валютний, промисловий, фінансово-кредитний, торговий, аграрний, - кожен з яких, має свої підвиди.
Найпоказовішим проявом міжнародного бізнесу є спільне підприємництво та транснаціональний бізнес.
2. Спільне підприємництво.
Спільне підприємництво – це діяльність в якій бере участь спільний капітал, що утворився з пайових внесків партнерів двох, або більше країн, котрі спільно здійснюють господарську діяльність, керуючи створеним спільним підприємством і розподіляючи між собою отримані прибутки пропорційно до вкладених капіталів.
Класифікують СП за такими ознаками:
1.Принадлежність учасників(промислово розвинуті; що розвиваються; суб”єкти країн з перехідною економікою).
2.Структура партнерів(приватні, державні, змішані).
3.Доля участі партнерів у капіталі СП(яка процентна доля місцевого чи іноземного партнера в СП).
4.Вид діяльності СП.
Фактори,що стримують розвиток спільного підприємництва:
загальна нестабільність економічного та соціального становища країни.
низький рівень ринкової інфраструктури.
неконвертованість національної валюти.
недосконалість законодавства.
3. Транснаціональний бізнес
Транснаціональна компанія(ТНК) – це компанія, головне підприємство і власник якої знаходиться в одній країні, а філії чи дочірні компанії знаходяться, як в цій же країні, так обов’язково і в інших країнах.
Мультинаціональна компанія(МНК) – це компанія, яка являє собою кооперативне об’єднання невеликої кількості(2-3) головних підприємств декількох країн і широку мережу філій чи дочірніх компаній цих підприємств, що функціонують в різних країнах світу.
Основні риси ТНК:
1.Володіння величезними матеріальним і фінансовим потенціалом.
2.ТНК є носіями передових досягнень в галузі науки та техніки.
3.Інтернаціональні у сфері функціонування та застосування капіталу.
Важливу роль ТНК відіграють в розвитку економік країн, що розвиваються. При цьому ТНК розвивають промисловість цих країн, надають доступ до своїх фінансових ресурсів і технологій, підготовку спеціалістів, а також сприяють просуванню національної продукції країн, що розвивають на зовнішній ринок.
Але з іншого боку, ці країни стають сировинним придатком ТНК, сюда вивозиться екологічно шкідливе виробництво, що змушує здійснювати з боку цих держав різноманітні форми контролю за діяльністю ТНК.
4. Вільні економічні зони
На шляху розвитку міжнародного бізнесу є багато перепон, однією з яких є наявність митних бар’єрів на кордонах між державами. На противагу домитних бар’єрів останнім часом зазнає бурхливого розвитку процес створення вільних економічних зон.
Вільна економічна зона – це частина території, виділеної із загальних митних кордонів держави, яка має повну самостійність у вирішенні господарських питань, особливий режим управління і преференційні умови економічної діяльності для іноземних і національних суб’єктів підприємницької діяльності.
Гостра необхідність створення ВЕЗ в Україні обумовлена кризовою ситуацією в більшості сфер народного господарства та переходом до відкритої ринкової економіки. Вихід з кризової ситуації окремі регіони вбачають в розширені їх економічної самостійності та кращому використанню особливостей і своєрідності своїх територій. Відчули регіони і ефект прямих зовнішньоекономічних зв’язків, розширення прикордонної торгівлі та залучення іноземних інвестицій.
Але збільшувати долю інвестицій іноземні партнери згідні лише за певних гарантій з боку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС.ЙОГО ВИДИ І СУТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок