Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Основні проблеми мікроекономіки

Основні проблеми мікроекономіки

Назва:
Основні проблеми мікроекономіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
на тему:
“Основні проблеми мікроекономіки”


Основні проблеми мікроекономіки, на мою думку слід розглядати виходячи з предмету який вивчає ця економічна дисципліна. Але не слід забувати що в самостійну наукову сферу мікро економіка виділилась тільки на початку ХХ століття, а багато років до того зовсім не відокремлювалася від економічної теорії, або політекономії, яка на перших етапах свого розвитку мала здебільшого еклектичний характер. І на сучасному рівні розвитку економічної науки здебільшого розподіл на мікро та макро рівень стає умовністю для полегшення вивчення, аналізу тих чи інших явищ та прогнозування їх розвитку в економічно-соціальному житті суспільства. Та все ж таки цей поділ залишається тому для продовження слід визначити поняття мікроекономіки
Мікроекономіка (від англ. Microeconomics) являє собою добре розроблений науковий і навчальний предмет, що є стандартною частиною економічного утворення в будь-якій країні. Це логічно струнка, дуже цікава і надзвичайно корисна для розуміння навколишньої нас дійсності дисципліна, що початку формуватися ще на сторінках фізіократів, а до середини XX в. прийняла свої сучасні форми. Сьогодні це в буквальному значенні зріла наука з відточеним інструментарієм, елегантними і чіткими визначеннями і великою областю застосування. Найбільш розповсюджене визначення мікроекономіки, яке можна сьогодні зустріти на сторінках підручників виглядає приблизно в такий спосіб. Мікроекономіка вивчає поводження окремих економічних одиниць (домашніх господарств і фірм) і функціонування окремих ринків товарів і ресурсів. Помітимо, що в сутності це визначення тільки гарне підкреслює відмінність мікроекономіки від макроекономіки, але досить неточно визначає предмет мікроекономіки. Адже соціологія, чи психологія право також можуть вивчати поводження окремих економічних одиниць, але при цьому вони не стануть мікроекономікою. Очевидно, що "поводження окремих економічних агентів" чи "окремих ринків чи товарів ресурсів" - це тільки об’єкт аналізу. Щоб визначити мікроекономіку точніше, необхідно додати до приведеного вище уточнення того, що саме цікавить мікроекономіку в "окремих економічних агентах", під яким кутом зору вона на них дивиться. А цікавить її от що: яким образом ці "окремі економічні агенти" приймають рішення про розподіл обмежених ресурсів за умови, що вони діють абсолютно раціонально, незалежно від інших людей і поза яких-небудь правилами поведінки (інститутів). Останні застереження практично неможливо зустріти в підручниках по мікроекономіках, але це тільки тому, що автори підручників (як і більшість економістів) не усвідомлюють те, що завжди роблять їх неявно. Саме ці "застереження" роблять мікроекономіку тим найсильнішим і універсальним методом аналізу, що часто називається неокласичною економічною чи теорією просто неокласикою. Саме ця універсальність уможливила перенесення мікроекономічних методів аналізу від прийняття рішень в області економіки до всіх інших типів рішень (в області родини, дружби, утворення, спорту й ін.) - це одержало назву економічного імперіалізму. А якщо ці застереження зняти, те ми потрапимо в інші чи суміжні галузі суспільної науки: в економічну чи психологію соціологію, в інституціональну економіку.
Людина живе у світі обмежених можливостей. Обмежені його фізичні й інтелектуальні здібності. Обмежено час, що він може приділити тому чи іншому заняттю. Обмежено кошти, що він міг би використовувати для досягнення бажаної мети. Але ж світ так багатий і різноманітний.
І не тільки окрема людина, усе суспільство, навіть якщо розглядати його в планетарному масштабі, обмежено у своєму прагненні до волі, щастю, благополуччю. І хоча за століття і тисячоріччя своєї історії люди істотно розсунули рамки цих обмежень, але і сьогодні, як у будь-який інший момент часу в чи минулому майбутньому, обмеженість наявних ресурсів залишається головним і дуже жорсткою умовою, що накладається об'єктивною реальністю на розміри і можливості росту суспільного й особистого добробуту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Основні проблеми мікроекономіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок