Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні

Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні

Назва:
Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні


Перед тим, як перейти до висвітлення проблем створення єдиної інформаційно-аналітичної та пошуково-ідентифікаційної системи “Режимно-облікові бланки та їх користувачі”, коротко характеризуємо сучасний стан правового й організаційно-технічного забезпечення цих питань. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 1992 року № 719-р у складі Мінфіну створено Головне управління з організації виготовлення цінних паперів і документів суворого обліку (Держзнак України), на яке покладено вирішення всього комплексу питань, пов’язаних з організацією виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що потребують спеціальної системи реєстрації та спеціальних технологій захисту.
Для вирішення проблеми державного регулювання цієї справи за ініціативою Міністерства фінансів була розроблена, а урядом прийнята Постанова Кабінету Міністрів України від 19.04.93 р. № 283 “Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку” [146].
Відповідно до цієї Постанови розроблені “Правила виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку”, затверджені спільними наказами Служби безпеки України від 15.11.93 р. № 118, Міністерства внутрішніх справ від 24.11.93 р. № 740 та Міністерства фінансів від 25.11.93 № 98 [168].
У зв’язку з тим, що процес виготовлення бланків суворого обліку та цінних паперів потребує застосування спеціальних технологій захисту документів (від підробки, копіювання та внесення несанкціонованої інформації), повна схема захисту кожного окремого виду документа є “таємною”. Режим обліку, виробництва, передачі бланків від виробника його регіональним дилерам, їх отримання від дилерів суб’єктом підприємницької діяльності – користувачем; подальший рух; використання; списання; пошук та ідентифікація бланків повинні стати (в комплексі завдань, що стоять перед інститутом режимно-облікових бланків) новим словом у концепції документального контролю. Така система покликана забезпечити легальний оборот капіталів. Виготовлення вказаної бланкової продукції можливе лише на підприємствах, які можуть виконати режимно-облікові і певні технологічні необхідні умови. Виходячи з цього, першим кроком у вирішенні наведеного комплексу проблем і було запроваджено ліцензування підприємницької діяльності щодо виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку.
Галузевий стандарт України щодо виготовлення таких бланків 47-02-01-95 “Бланки цінних паперів і документів суворого обліку. Загально-технічні вимоги” головними вимогами до бланків документів суворого обліку встановлює наявність друкарської нумерації та захисту від підробки. Необхідно відмітити, що поняття “бланки суворого обліку” більш містке, в нього входять, як різновидність, також бланки цінних паперів, які відрізняються тільки функціональним призначенням, але вимоги до їх захисту від підробки техніки, технології, матеріалів, що використовуються, режиму організації виробництва є аналогічними.
Поняття “бланки цінних паперів, умови їх випуску, обігу та виготовлення” визначають Закони України “Про цінні папери і фондову біржу” та “Про приватизаційні папери”, а порядок їх виготовлення та обігу – наказ Міністерства фінансів України від 20 липня 1995 року за № 123 “Про порядок видачі дозволу на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів як виключної діяльності”.
Віднесення тих чи інших бланків документів до бланків документів суворого обліку в даний час регламентується постановами Уряду, багаточисленними наказами міністерств та відомств, державними та галузевими стандартами. Це певною мірою ускладнює створення комплексної системи, її функціонування і використання в господарському механізмі документообігу держави [146–180].
Виходячи з цього, хоч і не на системно-комплексному рівні, регламентування вимог щодо виготовлення бланків документів суворого обліку було передбачено у постанові Кабінету Міністрів України від 19.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стан організаційно-правового забезпечення виготовлення, обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок