Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація виробничого процесу в часі

Організація виробничого процесу в часі

Назва:
Організація виробничого процесу в часі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,22 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Організація виробничого процесу в часі
План
1. Організація руху предметів праці у виробництві
2. Виробничий цикл виготовлення виробу
3. Розрахунок і аналіз тривалості виробничого циклу простого процессу
4. Розрахунок і аналіз тривалості виробничого циклу складного процесу

Організація руху предметів праці у виробництві
Організація руху предметів праці у виробництві спрямована на вирішення завдань із забезпечення безперебійного руху предметів праці на основі скорочення різного роду перерв, удосконалення технологічних маршрутів і планувальних рішень, розробки і впровадження обґрунтованих нормативів заділів і запасів.
Основними чинниками, які необхідно враховувати під час організації руху предметів праці у виробництві, е:—
спрощення кінематичної схеми виробу, його конструкції, підвищення рівня блоковості для виробів великосерійного і масового типів виробництва;—
спрощення й удосконалення технологічних процесів виготовлення виробу;—
уніфікація і стандартизація частин виробу, його конструктивних елементів, елементів технологічних процесів, устаткування, оснащення, організації виробництва;—
поглиблення подетальної, технологічної та функціональної спеціалізації на основі уніфікації та збільшення програми випуску виробів і його частин;—
скорочення частки механічно оброблюваних деталей;—
аналіз дотримання принципів раціональної організації виробничих процесів: пропорційності, паралельності, безперервності, прямоточності, ритмічності та ін.;—
механізація й автоматизація обліку часу, контрольних і транспортно-складських операцій;—
скорочення часу природних процесів шляхом заміни їх відповідними технологічними процесами; .—
скорочення міжопераційних перерв;—
збільшення частки технічно обґрунтованих норм часу, норм обслуговування, норм витрати ресурсів. Стимулювання економії часу і виконання вимог якості.
Найважливішим параметром організації руху предметів праці у виробництві є виробничий цикл виготовлення предмета праці, надання послуг або виконання роботи від підготовчих операцій до заключних.
Виробничий цикл виготовлення виробу
Під час перетворення предметів праці в конкретний виріб вони проходять через безліч основних, допоміжних і обслуго вувальних процесів, що відбувається паралельно, паралельно-послідовно або послідовно в часі залежно від сформованої на підприємстві виробничої структури, типу виробництва, рівня спеціалізації виробничих підрозділів, форм організації виробничих процесів й інших чинників. Сукупність цих процесів, що забезпечують виготовлення виробу, називають виробничим циклом, основними характеристиками якого є його тривалість і структура.
Тривалість виробничого циклу виготовлення продукції — це календарний період часу, протягом якого сировина, основні матеріали, напівфабрикати і готові комплектуючі вироби перетворюються в готову продукцію. Іншими словами — це відрізок часу від моменту початку виробничого процесу до моменту випуску готового виробу або партії деталей, складальних одиниць. Тривалість виробничого циклу звичайно виражається в календарних днях або годинах.
Знання тривалості виробничого циклу виготовлення всіх видів продукції необхідне для складання виробничої програми підприємства і його підрозділів; визначення строків початку виробничого процесу за даними строків його закінчення; розрахунків нормальної величини незавершеного виробництва.
Тривалість виробничого циклу залежить від часу трудових і природних процесів, а також від часу перерв у виробничому процесі (рис. 8.1).
До технологічних належать операції, у результаті яких змінюються зовнішній вигляд і внутрішній зміст предметів праці, а також підготовчо-заключні роботи. їх тривалість залежить від типу виробництва, його технічної оснащеності, прогресивності технології, прийомів і методів праці й інших чинників. Час технологічних операцій складається з підготовчо-заключного і штучного часу. Підготовчо-заключний час затрачується на початку робочої зміни на підготовку робочого міс-
ця, налагодження устаткування, пристосувань, установку інструментів та зняття пристосувань інструментів наприкінці робочої зміни та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація виробничого процесу в часі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок