Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ресурсна база споживчого кредитування та джерела її формування

Ресурсна база споживчого кредитування та джерела її формування

Назва:
Ресурсна база споживчого кредитування та джерела її формування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Ресурсна база споживчого кредитування та джерела її формування


Програми споживчого кредитування займають важливе місце в проведенні активних операцій комерційних банків. На рівень дохідності таких програм впливають, перш за все, вартість ресурсної бази та формування обов’язкових резервів. Удосконалення програм кредитування населення передбачає визначення оптимальних підходів до використання джерел їх фінансування. Ресурсна база споживчого кредитування є однією з важливих проблем, від вирішення якої залежить загальна ефективність споживчого кредитування. Тому дослідження зазначених питань має важливе практичне значення.
Дослідженню проблем формування та використання ресурсної бази комерційних банків присвячено роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних учених. До них, зокрема, відносяться праці Білоглазової Г.М., Герасимовича А.М., Долана Е.Дж., Лаврушина О.І., Мороза А.М., Савлука М.І., Шеремет А.Д. та ін. [1]. Разом з тим питання, пов’язані з залученням ресурсів з метою формування та використання фондів споживчого кредитування комерційних банків, досліджені ще недостатньо. А вони є актуальними, оскільки від їх вирішення залежить запровадження напрямів удосконалення банківських операцій та вирішення багатьох соціальних проблем.
Метою дослідження є аналіз джерел формування ресурсної бази кредитування населення комерційними банками та визначення рівня дохідності таких операцій. Проведено оцінку кожного з найбільш важливих джерел формування банківських фондів кредитування. Розглянуто їх позитивні та негативні сторони. Досліджено механізми управління ресурсною базою, що залучено для забезпечення короткострокових і довгострокових програм споживчого кредитування. Розглянуто досвід зарубіжних банків провідних комерційних банків України. Розроблено пропозиції щодо підвищення прибутковості таких операцій шляхом застосування найбільш дієвих механізмів фінансування. Ресурси комерційного банку – це сукупність грошових коштів, що перебувають у його розпорядженні і використовуються для виконання активних операцій.
Операції, з допомогою яких комерційні банки формують свої ресурси, відносять до пасивних. Ресурси комерційних банків поділяють на власні, залучені та позичені. Останні є зобов’язаннями банку перед іншими кредитними установами, підприємствами і громадянами, що розмістили свої кошти в банку як залишки на кореспондентських, розрахункових і поточних рахунках, депозити, вкладення у боргові цінні папери, кредити, отримані банком від центрального банку, інших комерційних банків та ін. [2].
Власний капітал банку (банківський капітал) формується за рахунок внесків його власників (акціонерів). Це – статутний та додатковий капітал, а також частка нерозподіленого прибутку банку, що залишається в його розпорядженні. Ресурсну базу, яка залучається комерційними банками з метою проведення активних операцій, можна поділити на чотири основні групи:
1. Депозити та залишки на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб.
2. Кошти від емісії власних цінних паперів.
3. Міжбанківські депозити та позики НБУ.
4. Зовнішні позики комерційних банків.
Основним джерелом ресурсів є кошти, залучені від підприємств, організацій та населення. Більшу частину коштів, залучених банками, становлять депозити. До них входять залишки коштів юридичних і фізичних осіб на рахунках до запитання і в строкових вкладах, кошти, отримані банком від розміщення депозитних (ощадних) сертифікатів. Усі інші джерела залучення ресурсів відносяться до недепозитних. У банківській діяльності часто виникає ситуація, коли залучених банком депозитних ресурсів недостатньо для здійснення запланованих кредитно-інвестиційних операцій. Серед недепозитних джерел формування банківських ресурсів найбільш поширеними є:–
отримання міжбанківських кредитів;–
рефінансування в Національному банку України;–
операції РЕПО;–
емісія цінних паперів власного боргу (банківські векселі, облігації тощо)].
Недепозитними формами залучення банками коштів є випуск і розміщення облігацій, векселів та інших боргових цінних паперів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ресурсна база споживчого кредитування та джерела її формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок