Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Побудова виробничої структури підприємства

Побудова виробничої структури підприємства

Назва:
Побудова виробничої структури підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Побудова виробничої структури підприємства
План
1. Виробнича структура і чинники, що її визначають
2. Класифікація цехів і служб підприємства
3. Удосконалення виробничої структури

Виробнича структура і чинники, що її визначають
Поєднання частин виробничого процесу в просторі забезпечується виробничою структурою підприємства. Виробничою структурою е сукупність виробничих одиниць підприємства, що належать до його складу, а також форми взаємозв'язків між ними. При цьому виробничий процес у сучасних умовах може розглядатися в двох його різновидах: як процес матеріального виробництва з кінцевим результатом — товарною продукцією; як процес проектного виробництва з кінцевим результатом — науково-технічним продуктом.
Характер виробничої структури підприємства залежить від видів його діяльності, основними з яких є: науково-дослідна; виробнича; науково-виробнича; виробничо-технічна та управлінсько-господарська діяльність.
Пріоритет відповідних видів діяльності визначає структуру підприємства, частку наукових, технічних і виробничих підрозділів, співвідношення чисельності робітників і службовців.
Склад підрозділів підприємства, що спеціалізується на виробничій діяльності, визначається особливостями конструкції продукції, що виробляється, і технологією ЇЇ виготовлення, масштабами виробництва, спеціалізацією підприємства і сформованих кооперованих зв'язків. Нарис. 7.1 подана схема взаємозв'язку чинників, що визначають виробничу структуру підприємства.
Виробнича структура підприємства формується під час його створення, а також у результаті безупинно здійснюваного на ньому процесу організації. Вона визначається значною сукупністю чинників, основними з яких, як уже було зазначено, є конструктивні і технологічні особливості виробленої продукції; обсяги випуску за кожним видом продукції; форми спеціалізації підрозділів підприємства; форми кооперування з іншими підприємствами з випуску конкретних видів продукції; нормативи чисельності і керованості виробничих підрозділів та ін.
Конструктивні особливості виробленої продукції та технологічні методи її виготовлення багато в чому визначають склад і характер виробничих процесів, видовий склад технологічного устаткування, професійний склад робітників, що, у свою чергу, зумовлює склад цехів та інших виробничих підрозділів, а отже, і виробничу структуру підприємства. Обсяг випуску продукції впливає на диференціацію виробничої структури і складність внутрішньовиробничих зв'язків між цехами. Чим значніший обсяг випуску продукції, тим, як правило, більші цехи підприємства і тим вужчою стає їх спеціалізація. Так, на великих підприємствах у межах кожної стадії виробництва можуть бути створені декілька цехів.
Поряд з обсягом вирішальний вплив на виробничу структуру чинить номенклатура продукції (рис. 7.1). Саме від неї залежить, чи пристосовані цехи і ділянки для виробництва строго визначеної або більш різноманітної номенклатури продукції. Чим вужча номенклатура продукції, тим відносно простіша структура підприємства.
Форми спеціалізації виробничих підрозділів визначають конкретний склад технологічно і предметно спеціалізованих цехів, ділянок підприємства, їх розміщення і виробничі зв'язки між ними, що є найважливішим чинником формування виробничої структури.
Економічно доцільні форми кооперування підприємства з іншими підприємствами з випуску різних видів продукції дають змогу реалізовувати частину виробничих процесів поза певним підприємством і не створювати на підприємстві частину тих чи інших цехів і ділянок або обслуговувальних господарств.
Нормативи чисельності і керованості виробничих підрозділів, що визначаються кількістю робітників, зайнятих у цехах і на ділянках, істотно впливають на розміри підприємств, і, як наслідок, на виробничі структури.
Виробнича структура підприємства не може не змінюватися протягом тривалого часу, вона динамічна, тому що на підприємствах завжди відбуваються поглиблення суспільного поділу праці, розвиток техніки і технології, підвищення рівня організації виробництва, розвиток спеціалізації та кооперування,
поєднання науки і виробництва, поліпшення обслуговування виробничого колективу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Побудова виробничої структури підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок