Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Політекономія

Політекономія

Назва:
Політекономія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,35 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
1. Предмет і основні функції п/е
п\е – це суспільна наука, яка вивчає найважливіші сторони життя сус-ва, що пов’язані з в-вом, розподілом, обміном і споживанням життєвих благ. Предметом П\е є вище соціально-економічна суть в-ва, тобто такі виробничі відносини, які виникають між людьми в процесі функціонування суспільного в-ва.
Функції п\е: 1) пізнавальна – п/е покликана вивчати та пояснювати процеси і явища екон. життя сус-ва, досліджувати умови і характер функціонування сусп. в-ва , його вплив на соціальний процес. 2) теоретична – повинна розкривати закони, що управляють господарськими процесами, обґрунтувати механізм їх дії. 3) практична – повинна виробляти рекомендації, концепції, програми практичної реалізації підприємствами екон. законів. 4) ідеологічна – формує в людей сучасне економічне мислення, яке дає можливість правильно зрозуміти і пояснити сучасні економічні процеси. 5) методологічна - виступає як теоретичний фундамент комплексу економічних наук.
Таким чином, п\е – це наука про виробничі відносини в їх єдності і взаємодії з продуктивними силами і надбудовою та закони, які правлять і регулюють в-вом, розподілом, обміном і споживанням матеріальних благ.
2. Суть товару та його особливості. Величина вартості товару і фактори, що її визначають.
Товар – це продукт праці, який задовольняє потреби людини і призначений для обміну.
Товар має дві властивості: 1) споживча вартість – властивість товару задовольняти потреби людини. За способом споживання чи використання людьми споживні вартості поділяються на з осн. види: а) предмет споживання – речі, які задовольняють потреби людей безпосередньо як життєві матеріали та духовні блага, продукти харчування, одяг, взуття, книги; б) засоби в-ва, речі, які задовольняють потреби людей опосередковано шляхом використання їх для виготовлення необхідних предметів споживання (будівлі, споруди, машини, послуги). 2) вартість – це кількість праці, втілена в тов. властивість товару обмінюватися на інші товари і отримала назву мінової вартості. Мінова вартість – це є форма прояву вартості.
Праця втілена в товар носить двоїстий характер, тобто має конкретну і абстрактну працю. Конкретна праця – праця тов. виробників, яка виступає в формі конкретної професії, яка створює споживчу вартість товару. Абстрактна праця – праця товаровиробників, яка виступає як затрата людської робочої сили взагалі. Її результатом є вартість товару. Абстрактна праця є категорією історичною, а конкретна – логічною.
Величина вартості товару визначається кількістю суспільно-необхідного робочого часу, затраченого на в-во товару. Товар реалізується на ринку по величини вартості. Величини вартості товару залежить від: 1) продуктивності праці – яка вимурює кількість продукції виробленої за одиницю часу, або кількістю часу, затраченого на в-во одиниці продукції. При підвищеній ПП кількість продукції зростає, але вартість одиниці продукції знижується. 2) інтенсивність праці – ступінь використання людської енергії в одиниці часу. Підвищення ПП веде до зростання вартості усієї маси продукції, а вартість усієї маси продукції залишається незмінною.
На величину вартості товару впливає також і складність праці. Чим праця складніша, тим більшу вартість вона створює. Вартість товару визначається також мірою корисності товару для споживача, конкретним вираженням цієї корисності є корисність граничної одиниці даного товару, такого що задовольняє найменшу суттєву потребу в ньому на ринку або гранична корисність. На вартість впливають також виробничі фактори: капітал, наявність природних ресурсів….
3. Суть відтворення, його джерела та види.
Основою для людського сус-ва є матеріальне в-во, бо в ньому створюються необхідні засоби для існування людини. Проте одним актом в-во не закінчується. Оскільки людство не може перестати споживати – воно не може перестати виробляти. Тому в-во повинно безперервно повторюватись (відтворюватись).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Політекономія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок