Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення

Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення

Назва:
Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
На тему:
Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення.


Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення.
На сьогоднішній день місцеві бюджети не стимулюють розвиток громад і не задовольняють потреби населення у послугах. Місцеві органи влади не мають достатньо коштів для надання високоякісних послуг мешканцям громади. Місцеві бюджети, які мають бути інструментом позитивного розвитку, нині є формальними документами, які місцева влада використовує для демонстрації своєї бідності і неможливості задовольняти життєво важливі потреби населення. У зв’язку з цим виникає питання щодо наповнення місцевих бюджетів, їх відповідності потребам населення. І зробити це необхідно в нинішніх умовах, тобто не очікуючи змін у національному законодавстві та податковій політиці. Для цього представники влади на місцевому рівні повинні працювати більш активно і продуктивно, шукати додаткові джерела доходів в місцевий бюджет, не боятися інновацій, а існуючі кошті розподіляти більш ефективно, на дійсно важливі напрями з урахуванням громадської думки.
Одна з проблем у цьому зв’язку — це закритість бюджетного процесу від населення. Бюджети територіальних органів влади України не є прозорими і відкритими для громадян. Люди не беруть участі в обговоренні питань видатків місцевих бюджетів. І в цьому полягає проблема в стосунках між населенням громади та обраних нею представників місцевої влади.
Ще одне складне питання — це відсутність у місцевих бюджетах так званих критеріїв виконання або критеріїв результативності, які показують кількість і якість послуг, тобто деталізують рівень послуг, які органи влади надають населенню, чи планують надавати.
Місцевий бюджет має бути головним документом, який показує діяльність владного органу і те, наскільки він задовольняє потреби населення у послугах.
У демократичній і відповідальній урядовій системі, надання послуг населенню з боку місцевої влади повинно вимагати як найбільшої рентабельності, підзвітності, прозорості і відповідальності. У системі управління, яка існувала в Україні впродовж десятиріч і чиї принципи все ще поширюються на певні аспекти державного управління, посадові особи звітували своїм керівникам не про ефективну роботу чи політичні результати, а про виконання наказів. Таким чином, система створила передачу команд згори донизу, до певного нижнього рівня. Службовці залишалися без права вибору, вони мусили виконувати часто невиразні й нечіткі розпорядження, які вони не могли навіть обговорювати. Оскільки фактичні виконавці почували себе відчуженими від розробників політики і всі насправді були зацікавлені не у виявлені компетентності, а в слухняності, виконавський рівень залишався винятково низьким. Ця практика мала суттєвий негативний вплив на процес прийняття рішень і відповідальність взагалі. Зрозуміло, ця ситуація справляє негативний вплив і сьогодні на прийняття управлінських рішень, особливо у фінансовій політиці та в бюджетному процесі. Це заважає представникам місцевої влади працювати більш ефективно і продуктивно, що стосується, перш за все, їх бюджетної стратегії і її впровадження.
За радянських часів місцеві органи влади в Україні мали небагато можливостей для прийняття рішень. Після отримання незалежності ситуація різко змінилася. Зараз в Україні існує законодавча основа для самостійного прийняття рішень місцевими органами влади, вони можуть приймати рішення про те, які встановлювати місцеві податки та збори, як та які послуги надавати та інші важливі питання, які впливають на умови життєдіяльності даної громади.
Прийнятий Бюджетний Кодекс України дав можливість регіонам проводити більш самостійну бюджетну політику, але ж він не вирішив всіх питань. Проголошений принцип самостійності місцевих бюджетів на практиці не реалізується, що породжує багато негативних тенденцій на всіх стадіях бюджетного процесу. Цей процес в Україні не став політичним, прозорим, він формується без урахування думки громадськості, що не сприяє ефективному використанню ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стан бюджетної прозорості в Україні і напрямки її підвищення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок