Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організаційні форми і структура управління організацією

Організаційні форми і структура управління організацією

Назва:
Організаційні форми і структура управління організацією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: Організаційні форми і структура управління організацією
Поняття організації.
Формальні і неформальні організації.
Горизонтальний та вертикальний розподіл праці.
Організаційна структура та її типи.
Проектування організаційних структур.
-1-
Для ефективного функціонування менеджменту повинна бути створена організація, в якій здійснюється діяльність менеджера.
На початковому етапі організація представлялась як структура будь-якого типу. З розвитком менеджменту як науки, слово “організація” стало асоціюватися з визначеною, заданою структурою ролей, функцій, прав і обов’язків, прийнятих на підприємстві.
Із багатьох визначень поняття “організація” можна виділити наступні:
організація як процес, засобами якої створюються і зберігається структура управляємої або управляючої системи.
Організація як сукупність взаємовідносин, прав, обов’язків, цілей, ролей, видів діяльності, які мають місце в процесі суспільної праці.
Організація як група людей з спільними цілями.
Щоб вважатися організацією, трудове групування повинно відповідати наступним вимогам:
наявність не менше двох людей, які вважають себе частиною цієї групи;
наявність хочаб однієї корисної цілі;
наявність яленів групи, які працюють разом, щоб досягти поставленої цілі.
Отже, організація - група людей, діяльність яких координується для досягнення загальної цілі.
Згідно концепції життєвого циклу організації вся її діяльність проходить п’ять основних фаз розвитку, кожна з яких має певні цілі, ознаки, стиль керівництва, задачі і організацію праці.
Фаза 1 – народження організації. Для неї характерно: визначення головної цілі, що заключається у виживанні; криза стилю керівництва; основна задача – вихід на ринок; організація праці – прагення до максимального збільшення прибутку.
Фаза 2 – дитинство та юність . особливості: головна ціль – короткочасний прибуток і прискорений ріст; виживання за рахунок жорсткого керування; основна задача – укріплення і захоплення своєї частини ринку; організація праці – планування прибутку.
Фаза 3 – зрілість . Головна ціль – систематичний, збалансований ріст і формування індивідуального іміджу; ефект керівництва за рахунок делегування повноважень; основна задача – ріст по різним напрямам, завоювання ринку, облік різноманітних інтересів; організація праці – розподіл і кооперація, премія за індивідуальний результат.
Фаза 4 – старіння організації. Це найвища ступінь її зрілості. Головна ціль – зберегти досягнутих результатів; в області керівництва ефект досягається за рахунок координації діяльності; основна задача – забезпечити стабільність, вільний режим організації праці, участь в прибутку.
Фаза 5 – відтворення організації.головна ціль – забезпечення оживлення по всіх функціях; її ріст – за рахунок колективізму; головна задача – омолодження.
Всі організації відрізняються одна від одної різними аспектами. Разом з тим вони мають загальні для всіх організаційні характеристики:
Ресурси. Ціллю будь-якої організації є наявність і пертворення ресурсів, які використовуються нею для досягнення її тактичних і стратегічних цілей.
Залежність від внутрішнього і зовнішнього середовища
Організацію слід розглядати як засіб досягнення цілей. Тому структура організації - це логічні взаємовідносини рівнів управління і функціональних областей, побудованих в такій формі, яка дозволяє найбільш ефективно досягти цілей організації. У відповідності з структурою організації кожній посаді описане коло завдань, які розглядаються як необхідний вклад в досягненні цілей організації.
-2-
В кожному трудовому колективі поряд з формальною структурою взаємовідносин існують і неформальні відносини між членами колективу.
Офіціальні відносини регламентуються відповідними інструментами, наказами, розпорядженнями. Неформальні не регламентуються нічим і ніким. Процес управління відноситься до створення і функціонування формальної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організаційні форми і структура управління організацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок