Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Внутрідержавні органи зовнішніх зносин США

Внутрідержавні органи зовнішніх зносин США

Назва:
Внутрідержавні органи зовнішніх зносин США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,08 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Внутрідержавні органи зовнішніх зносин США


Зміст:
Вступ...................................................................................................1
Роль парламенту у міжнародних відносинах..................................5
Виконавча влада США, як гарант забезпечення
зовнішньої політики............................................................................9
Державний департамент США.........................................................11
Спеціалізовані органи державного управління..............................14
Висновки............................................................................................15
Вступ.
Призначенням дипломатії вважається представлення країни на міжнародній арені та забезпечення її політичної стабільності у зовнішніх відносинах. Взагалі, держава як суб’єкт міжнародного права практично не могла б виконувати свої функції без встановлення і розвитку міжнародних відносин з іншими суб’єктами міжнародного права“Дипломатичне і консульське право” В. Репецький, Львів: ВАТ «Більбос», 2002. .
Для того щоб реально здійснювати ці відносини і особливо у зовнішній сфері, потрібна система відповідних органів. Адже саме систематизовані органи, функції між якими чітко поділені, можуть забезпечити безперечне функціонування цілісної системи.
Вищі державні органи, наділені відповідною компетенцією у сфері міжнародних відносин, умовно можна поділити на два види внутрішньодержавні та закордонні. Будь-які рішення, що приймаються цими органами з питань зовнішньополітичної діяльності, покладають на державу відповідні обов’язки перед іншими державами та міжнародними організаціями.
До системи внутрішньодержавних органів, які беруть участь у дипломатичному процесі, слід віднести: парламент, главу держави, главу уряду та уряд, міністерство закордонних справ. Також сюди відносяться спеціалізовані органи державного управління, які теж виконують не валоважливу роль у загальному функціонуванні внутрішньодержавних органів.
США є президентською республікою. ЇЇ особливості: злиття повноважень голови держави і голови уряду в одній посадовій особі - президенті; парламент обирає президента, який формує уряд (в США голjви міністерств призначаються президентом); відсутність у президента права розпуску вищого законодавчого органу, а в конгресу приймати вотум недовіри уряду, заборона депутатам бути членами уряду і навпаки.
Таким чином, одним з найважливіших принципів в політико-правовій системі США є принцип розподілу влад - законодавчого, виконавчого і судового органів. Цей принцип закріплений Конституцією США.
Фактичні відношення між трьома основними органами влади - Конгресом, Президентом (до речі, він іменується не Президентом республіки , а Президентом Сполучених Штатів) і Верховним судом постійно змінюються, але самий принцип поділу влади залишається незмінним.
Відповідно органи кожної з даних влад мають свої функції щодо забезпечення зовнішньої політики США.
Роль парламенту у міжнародних відносинах.
Законодавча влада в США втілюється конгресом і законодавчими зборами штатів - легіслатурами.
Конгрес США складається з двох палат - сенату і палати представників. Засідання конгресу проходять в будинку Капітолія, який знаходиться в центрі міста Вашингтон.
Число членів палати представників зафіксовано в 1912 році з тих пір не змінювалось - 435. В теперішній час кожний член палати представників представляє більш 500 тисяч виборців. У відповідності з результатами перепису населення, який проводиться кожних 10 років, міста в палаті перерозподіляються між штатами. Право встановлювати межі виборчих округів по виборам в палату представників належить легіслатурі кожного штату.
Сенат. Кожний штат представлений в сенаті двома членами, тобто приблизно 100 сенаторів. Кожний сенатор обирається в своєму штаті на 6 років. На відміну від палати представників кожних два роки підлягає переобранню лише 1/3 сенаторів, що забезпечує певну стабільність складу цієї палати. За традицією сенат займає більш привілейоване становище ніж палата представників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Внутрідержавні органи зовнішніх зносин США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок